GTA
GTA

Model ,,Play To Earn” nie jest już postrzegany jako efektywny model biznesowy w GTA? Tego rodzaju gry pozwalają użytkownikom zarabiać kryptowaluty poprzez granie w ulubione tytuły. Jednak ten model biznesowy stał się nieopłacalny, pomimo entuzjazmu wokół gier opartych na technologii blockchain.

Konferencja w sprawie gamingu 

W kwietniu na konferencji NFT.NYC wydawcy i twórcy gier podkreślili, że branża poszukuje alternatyw dla modelu P2E z powodu spadku cen kryptowalut. Chase Freo, CEO platformy gamingowej OP Games, powiedział na wydarzeniu, że jest to model zupełnie niezrównoważony, przywołując jako przykład zmianę flagowych tytułów gry Axie Infinity. Podczas dyskusji Paul Flanagan, dyrektor ds. rozwoju biznesu w estońskim produkcie gier mobilnych CM Games, wyraził swoje zdanie na temat głównego problemu związanego z modelem P2E. Zwrócił on uwagę na podobieństwo do schematów Ponziego. Flanagan wspomniał również, że choć sponsorowanie marek może potencjalnie służyć jako źródło dochodów, to jego skuteczność w praktyce jeszcze nie została udowodniona.

Zakaz NFT w Rockstar i GTA

W listopadzie 2022 roku Rockstar zaktualizował swoją stronę internetową, aby wyjaśnić, że nielegalne serwery Grand Theft Auto V obsługiwane przez fanów nie mogą już korzystać z aktywów kryptowalutowych, w szczególności NFT. Fanowskie serwery umożliwiają modyfikacje gry na komputerze i interakcję między graczami. W przypadku Grand Theft Auto niektóre serwery wprowadzały NFT, aby umożliwić graczom posiadanie wirtualnych dóbr, takich jak samochody i broń. Zakaz wprowadzony przez Rockstar był rozczarowaniem dla fanów, którzy liczyli na wprowadzenie NFT do serii gier.

Humorystyczny styl serii GTA

Seria Grand Theft Auto słynie ze swojego humorystycznego stylu. Wielu entuzjastów kryptowalut wierzy, że następna odsłona GTA może zawierać elementy kryptowalut w narracji, co tłumaczyłoby wiele plotek na temat wprowadzenia krypto do gry. Firma nie potwierdziła ani nie zaprzeczyła, czy Grand Theft Auto 6 będzie zawierało elementy kryptowalut. Premiera tytułu jest planowana na 2024 rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Fireblocks poszerza Wsparcie dla Amazon Web Services, Google Cloud Platform, Alibaba Cloud

Fireblocks, gigant w zakresie infrastruktury kryptograficznej, ogłosił, że rozpoczął oferowanie wsparcia dla…

ChatGPT niepoprawnie interpretuje najwyższą cenę Bitcoin’a

Według chatbota opartego na AI, główna kryptowaluta przekroczyła próg 100 tys. dolarów…

Brytyjska Izba Lordów zatwierdza projekt ustawy umożliwiający konfiskatę kryptowalut przez władze

Izba Lordów, czyli wyższa izba parlamentu Wielkiej Brytanii, przyjęła brytyjski projekt ustawy,…

Celsius zaczyna sprzedaż altcoinów na rzecz BTC i ETH

Z powodu surowej polityki SEC wobec altcoinów, Celsius zmienia swój plan dystrybucji…