sąd

Były CEO FTX, Sam Bankman-Fried, twierdzi, że prokuratorzy nie dotrzymali terminów odkrycia kluczowych dowodów wymaganych w obronie przed serią zarzutów dotyczących oszustw. Dnia 5 czerwca, prawnicy Bankman-Frieda poinformowali sędziego Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych, Lewisa A. Kaplana w liście, że rząd nie przekazał wszystkich treści pięciu urządzeń elektronicznych, które miały być odkryte do końca marca. Wśród urządzeń były laptop i iPhone należące do byłej CEO Alameda Research, Caroline Ellison i laptop należący do współzałożyciela FTX, Gary’ego Wanga.

Opóźnienie dowodów może wpłynąć na przygotowanie obrony

Zgodnie z listem od prawników Bankman-Frieda: ,,Wobec faktu, że termin procesu jest obecnie mniej niż cztery miesiące, obrona jest zaniepokojona, że późna produkcja tak obszernego i ważnego dowodzenia wpłynie na przygotowanie obrony.” Bankman-Fried ma stanąć przed sądem 2 października w sprawie serii zarzutów dotyczących oszustw, nielegalnych donacji politycznych i łapówek dla rządu chińskiego. Nie chce przekładać terminu procesu, a dodatkowe wnioski mogą być złożone jeśli nowo wyprodukowane dowody stanowią podstawę do nowych wniosków.

FTX szuka sprzedaży udziałów w firmie AI

Tymczasem, bankierzy FTX, którzy mają za zadanie ratować znajdującą się w tarapatach firmę, najwyraźniej rozglądają się za możliwością sprzedania udziałów w firmie, która jest częścią obecnie rozwijającego się sektora sztucznej inteligencji. Dnia 6 czerwca, Semafor poinformował, że Perella Weinberg, firma inwestycyjna zatrudniona przez upadłą giełdę, nawołuje do sprzedaży setek milionów dolarów udziałów w startupie AI, Anthropic. Według bilansów FTX w chwili jej upadłości w listopadzie 2022, firma posiadała akcje Anthropic o wartości 500 milionów dolarów, które teraz, gdy boom na AI jest w pełnym rozkwicie, szacuje się na dużo więcej. Anthropic zebrało 450 milionów dolarów w najnowszej rundzie finansowania serii C 23 maja, z szacowaną wyceną na poziomie 4,6 miliarda dolarów.

Późna produkcja dowodów – problem dla obrony

List prawników Bankman-Frieda kontynuuje, stwierdzając, że rząd nie dostarczył również informacji dotyczących dłużników FTX. ,,Te późne produkcje mają kumulatywny wpływ na zdolność obrony do właściwego przygotowania się do procesu. Dotychczasowe materiały dowodowe obejmują łącznie ponad 3,6 miliona dokumentów i ponad 10 milionów stron”

FTX i rynek AI

Sprzedaż udziałów w firmie AI jest strategicznym krokiem dla FTX w obliczu obecnych wyzwań. Firma stara się zdywersyfikować swoje aktywa, aby pokryć potencjalne straty związane z procesem sądowym przeciwko Bankman-Friedowi. Sektor AI jest obecnie jednym z najgorętszych na rynku technologicznym, a udziały w firmach takich jak Anthropic mogą przynieść znaczne zyski. Jednak przyszłość tej strategii zależy od rozwoju procesu i decyzji sądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Nowe zasady AML dla kryptowalut w ZEA

Licencjonowane instytucje finansowe (LIF) znajdują się obecnie pod nowymi regulacjami wprowadzonymi przez…

Kupno banku nie rozwiąże problemu krypto – twierdzi CEO Binance

CZ wskazał na przykłady takie jak złożoność regulacyjna i wymagania kapitałowe jako…

Tether zaczyna wydobywać BTC

Rozszerzając swoje działania w kierunku wydobycia kryptowalut, Tether podkreśla możliwość Urugwaju do…

Citigroup analizuje współpracę z Metaco

Amerykański gigant inwestycyjny – Citigroup Inc. – rzekomo analizuje swoją współpracę z…