XRP
XRP

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) skierowała do sądu pozew przeciwko Coinbase, co wydaje się być najnowszym zwrotem akcji. Decyzja ta nastąpiła dzień po tym, jak SEC złożyła także pozew przeciwko Binance. Oba kryptowalutowe giganty znalazły się pod silnym ogniem, ale dokładniejsze spojrzenie na pozew przeciwko Coinbase ujawnia kilka interesujących szczegółów.

SEC pomija XRP w swoim oskarżeniu

Jednym z bardziej interesujących odkryć w pozwie SEC przeciwko Coinbase jest lista altcoinów, które uważają za papiery wartościowe. Akt oskarżenia wskazuje, że:

,,Od momentu ich pierwszej oferty lub sprzedaży, każdy z tych krypto-aktywów został oferowany i sprzedany i nadal jest oferowany i sprzedawany dzisiaj, jako kontrakt inwestycyjny, a więc jako papier wartościowy” 

Lista altcoinów w sprawie SEC

Następnie SEC wymienia 13 altcoinów wśród których są m.in. ADA, MATIC, SOL i inne. Ciekawostką jest to, że SEC nie wspomina nawet o Ripple’s XRP. Dosłownie nie ma o nim ani słowa. Przypomnijmy, że SEC toczy również bitwę prawną przeciwko Ripple – firmie stojącej za XRP. Agencja twierdzi, że Ripple przeprowadził niezarejestrowaną sprzedaż papierów wartościowych (XRP). Możliwe, że SEC po prostu przeoczyło XRP w swoim najnowszym oskarżeniu, ale otwiera to także pole do spekulacji na temat trwającej sprawy przeciwko Ripple.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Demokraci krytykują ustawę o stablecoinach

Demokraci krytykują projekt ustawy o stablecoinach, który został opublikowany przez Komitet Finansów…

Początek przygody z kryptowalutami? Na konferencji CryptoSphere 2023!

Już 4 lutego we Wrocławiu odbędzie się konferencja CryptoSphere 2023 – wydarzenie o charakterze edukacyjnym, które ma być przestrzenią spotkań dla osób lokujących zasoby w kryptowaluty, twórców, projektów, giełd, kantorów i producentów produktów blockchainowych.

Bitcoin przekroczył Solanę na NFT

Według oficjalnych danych, miesięczny wolumen handlu NFT i memecoinami na Bitcoinie w…

Hongkong uznaje kryptowaluty za prawo własności

Sąd w Hongkongu orzekł, że kryptowaluty są własnością, która może być przetrzymywana…