śledztwo

Chociaż śledztwo dotyczące tajemniczej śmierci współtwórcy ONFO jest nadal w toku, policja na razie nie znalazła żadnych śladów przestępstwa. John Forsyth, lekarz z oddziału ratunkowego z Missouri i współzałożyciel projektu kryptowalutowego Onfo (ONFO) został niedawno znaleziony martwy na północnym zachodzie Arkansas. Wcześniej przez tydzień był poszukiwany w związku z zaginięciem. 

Tajemnicza śmierć

Bracia Forsyth stworzyli ONFO coin w 2020 roku, pozwalając użytkownikom na zarabianie tokenów poprzez polecanie innych do platformy za pomocą strategii zwaną “network mining”. Forbes nazwał Johna ,,bitcoinowym milionerem” w tym samym roku, tuż przed trzecim wydarzeniem halvingu Bitcoina, kiedy był studentem matematyki. Według raportu Associated Press, Richard powiedział policji, że John zaginął po tym, jak nie pojawił się w pracy 21 maja w Mercy Hospital w Cassville, co było niepodobne do jego stylu. Lekarz pracował w tym szpitalu około 15 lat, a brat opisał go jako troskliwego ojca i lekarza rodzinnego. ,,Jedliśmy kolację w środę przed jego zniknięciem. Siedzieliśmy i rozmawialiśmy przez trzy godziny. Powiedziałem mu, że dawno nie wyglądał na tak szczęśliwego człowieka. Jego rozwód zakończył się 11 maja i myślę, że to dało mu energię na przyszłość. Naprawdę troszczył się o swoich pacjentów i kochał swoje dzieci”, powiedział Richard.

Brak śladów przestępstwa?

Kilka dni temu patrol autostradowy stanu Missouri i organy ścigania znalazły jego czarny samochód Infiniti odblokowany i zaparkowany w odległym miejscu blisko parku wodnego w Cassville. W pojeździe znajdował się jego portfel dwa telefony, laptop i inne prywatne rzeczy. Po przeszukaniu obszaru o promieniu dziewięciu mil wokół parku za pomocą psów i dronów, policjanci otrzymali telefon o ciele na brzegu wody naprzeciwko obszaru Lost Bridge South. Ciało Johna zostało ostatecznie odnalezione z widoczną raną postrzałową. ,,Nie wygląda to na osobę, która opuściła miejsce z planem. Na razie naprawdę nie mamy żadnych tropów w tej sprawie. Jestem zdezorientowany i zaniepokojony. I nie podoba mi się to ani trochę”, powiedział Richard. Podczas gdy śledztwo dotyczące tajemniczej śmierci Johna jest w toku, policja powiedziała, że na razie nie ma żadnych śladów przestępstwa. Śmierć Johna nastąpiła mniej niż dwa miesiące po tym, jak współzałożyciel Cash App, Bob Lee, został śmiertelnie pchnięty nożem w San Francisco. Inni z branży krypto, w tym współzałożyciel Amber Group, także tajemniczo zmarli w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Czy możemy mówić o seryjnym mordercy, bądź mafii?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Changpeng “CZ” Zhao wśród najbogatszych

Według listy najbogatszych ludzi Bloomberga, dyrektor generalny Binance Changpeng “CZ” Zhao powinien…

Czy giełda Gemini podbije Azję?

Gemini zapowiada duże plany finansowe, które zostaną skierowane na Azję z indyjskim…

CleanSpark inwestuje w potężne koparki krypto

Firma zajmująca się kopaniem Bitcoinów z naciskiem na zrównoważony rozwój, CleanSpark, potwierdza…

Apple ogranicza formy płatności

Apple wprowadził zakaz korzystania z alternatywnych metod płatności innych niż własne, w…