Fundusze zostaną wykorzystane na wsparcie zdecentralizowanej tożsamości World ID oraz niedawno wydanej aplikacji kryptoportfela – World App. W rundzie inwestycyjnej udział biorą firmy venture capital: A16 Crypto, Bain Capital Crypto oraz Distributed Global. Czym w ogóle jest Worldcoin? Czy jest bezpieczne? O tym piszemy poniżej!

Worldcoin zabezpiecza finansowanie

Kryptoprojekt Worldcoin podobno zgromadził 115 milionów dolarów w rundzie finansowania serii C, prowadzonej przez Blockchain Capital. Fundusze zostaną wykorzystane na wsparcie zdecentralizowanej tożsamości World ID oraz niedawno wydanego kryptoportfela – World App. Projekt został współzałożony przez CEO OpenAI Sama Altmana i został zbudowany przez deweloperów z Tools for Humanity. Worldcoin ma na celu rozwiązanie problemów wynikających z rosnącej złożoności sztucznej inteligencji, takich jak dowód tożsamości w erze cyfrowej. W rundzie inwestycyjnej udział biorą również firmy venture capital Andreessen Horowitz, Bain Capital Crypto oraz Distributed Global.

Beta wersja Worldcoin i nadchodzące plany

Obecnie dostępna wersja beta Worldcoin już zarejestrowała ponad 2 miliony użytkowników, według informacji firmy. Projekt przygotowuje się do uruchomienia protokołu blockchain i rozpoczęcia rejestrowania transakcji w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Bezpieczny wallet – WorldApp

Na początku maja projekt uruchomił WorldApp, bezpłatny kryptoportfel dla zweryfikowanych ludzi, który działa na systemach operacyjnych Android i iOS. Aktualnie operuje na sieci Polygon, umożliwiając użytkownikom przechowywanie i transfer USDC, Dai, Ethera, Worldcoin (WLD) oraz wBTC. Korzystając z dowodów o zerowej wiedzy, potwierdza, że użytkownik jest człowiekiem, nie ujawniając przy tym podstawowych danych.

Worldcoin i jego rozwój

Worldcoin nawiązał partnerstwo z regulowanymi kryptogiełdami Moonpay i Ramp, aby oferować wejścia i wyjścia w portfelu. Korzystając z portfela, coiny mogą być wymieniane za pomocą wbudowanej integracji z Uniswap. Aplikacja umożliwia również użytkownikom wysyłanie i odbieranie krypto przez numery telefonów swoich kontaktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Vitalik Buterin o technologii blockchain

Rozmowa między Vitalikiem Buterinem, współzałożycielem i wynalazcą Ethereum, a Sadhguru, indyjskim mistykiem…

Gensler przeciw kryptowalutom

Gary Gensler, przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), stwierdził, że…

Changpeng “CZ” Zhao wśród najbogatszych

Według listy najbogatszych ludzi Bloomberga, dyrektor generalny Binance Changpeng “CZ” Zhao powinien…

Hongkong uznaje kryptowaluty za prawo własności

Sąd w Hongkongu orzekł, że kryptowaluty są własnością, która może być przetrzymywana…