Vitalik
Vitalik

Rozmowa między Vitalikiem Buterinem, współzałożycielem i wynalazcą Ethereum, a Sadhguru, indyjskim mistykiem i założycielem Fundacji Isha, była okazją do omówienia związku między technologią, a świadomością człowieka. Rozmowa zorganizowana przez Fundację reState koncentrowała się na przyszłości technologii i tego, w jaki sposób będą one wpływać na doświadczenia ludzkie. Nie od dziś wiadomo, że blockchain rośnie na znaczeniu, a jego zastosowanie już ma miejsce w różnych sektorach gospodarki. Co o tym sądzi Vitalik i Sadhguru? O tym piszemy poniżej!

Vitalik i Sadhguru wspierają blockchain

Buterin zwrócił uwagę, że istotą technologii blockchain jest koordynacja i interakcja między ludźmi, pomagająca w nawiązywaniu większego zaufania i współpracy na różnych projektach. Blockchain wprowadza przejrzystość i bezpieczeństwo do tych procesów, co z kolei wpływa na rozwój nowych modeli biznesowych, a także ułatwia przepływ pieniędzy między krajami i regionami. Z kolei Sadhguru zauważył, że rozwój technologii przewyższa postęp w rozwoju etyki i świadomości ludzkiej, co wynika m.in. z potrzeby identyfikacji z grupą, co z kolei utrudnia rozwój inteligencji jednostki. Jednocześnie, Buterin podkreślił, że nowe technologie ułatwiają ludziom rozpoznawanie złożonych tożsamości i łączenie się na bazie wspólnych wartości, a umiejętność korzystania z technologii takich jak blockchain, jest kluczem do poprawy interakcji ludzkiej i podniesienia świadomości człowieka.

Vitalik uważa, że blockchain to klucz do większego zaufania i przejrzystości

Blockchain może również pomóc w budowaniu większego zaufania i przejrzystości w relacjach międzyludzkich. Dzięki zdecentralizowanemu charakterowi blockchain, transakcje są zapisywane na całym systemie, co oznacza, że każda strona może śledzić historię transakcji i upewnić się, że pieniądze lub inne aktywa zostały przekazane zgodnie z umową. W ten sposób, blockchain może pomóc w rozwiązywaniu problemów związanych z fałszerstwami, oszustwami i brakiem zaufania w relacjach między ludźmi.

Perspektywy rozwoju blockchain

Ostatecznie, wpływ blockchaina na kontakty międzyludzkie zależy od sposobu, w jaki technologia ta zostanie wykorzystana i jak będzie rozwijana w przyszłości. Jednakże, wiele osób wierzy, że blockchain ma potencjał, aby przyczynić się do budowania bardziej przejrzystych, uczciwych i zdecentralizowanych systemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Chińska Centralna Telewizja o krypto

Programy CCTV docierają do ponad miliarda widzów na terenie kontynentalnych Chin. Co…

Twoje środki na MetaMask są zagrożone!

Według dewelopera MetaMask o pseudonimie Tay, od grudnia 2022 roku z portfeli…

FTX próbuje odzyskać kapitał

FTX podejmuje działania w celu odzyskania kwoty 3,9 mld dolarów od Genesis,…