Ukraina
Ukraina

Ukraina planuje wprowadzić nowe przepisy dotyczące kryptowalut inspirowane unijnymi regulacjami MiCA. Proces legislacyjny ma zostać ukończony do końca 2023 roku. Kto stoi za regulacją? Co mają zawierać nowe przepisy? O tym piszemy poniżej!

Ukraina korzysta z agencji rządowych

Narodowa Komisja Papierów Wartościowych i Giełdy, Ministerstwo Finansów Cyfrowych, Narodowy Bank Ukrainy oraz parlamentarzyści pracują nad planem regulacji kryptowalut. Cały proces odbywa się przy wsparciu komitetu i organów ścigania. Strony doradzające w tej kwestii to m.in. firma finansowa EY i USAID Financial Sector Reform. Warto również zaznaczyć, że Bank Centralny Ukrainy będzie miał ostateczny głos w sprawie ustawy.

Nowe przepisy jeszcze w tym roku?

Według informacji podanych przez Forbes Ukraine, nowe przepisy dotyczące kryptowalut zostaną wprowadzone przed końcem tego roku, a ich wpływ na ukraiński rynek kryptowalut będzie bezpośredni. Pierwszy zastępca przewodniczącego komisji, Yaroslav Zheleznyak, twierdzi, że projekt ustawy może zostać przedłożony parlamentowi w sesji letniej.

Ukraina i nowe przepisy – co uregulują?

Zheleznyak potwierdził, że nowe przepisy będą dostosowane do standardów europejskich i stanowić mają rozwinięcie poprzedniej ustawy o kryptowalutach. Ustawa skupi się również na kwestiach opodatkowania, a według Zheleznyaka, opodatkowane zostaną zyski z kryptowalut po przekształceniu ich w waluty fiat, natomiast handel kryptowalutami prawdopodobnie nie będzie podlegał opodatkowaniu. Mamy nadzieję, że nowe regulacje pomogą obywatelom w poznaniu świata krypto!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Parlament UE zatwierdza regulacje MiCA

Prawodawcy UE dali ostateczne zatwierdzenie regulacjom dotyczącym kryptowalut MiCA. Parlament Unii Europejskiej…

Binance włącza ChatGPT do Web3 Academy

Binance wypuściło nowe narzędzie oparte na sztucznej inteligencji nazwane “Binance Sensei”, które…

75% transakcji Bitcoin wykorzystuje Taproot

Według danych Glassnode, ponad 75% transakcji Bitcoin on-chain wykorzystuje aktualizację Taproot, co…

Robert F. Kennedy Jr. poprze Bitcoina

Jedyny przepis dotyczący kryptowalut, który Kennedy zamierza wprowadzić jako przyszły prezydent USA,…