Trezor
Trezor

Według Trezora, producenta kryptowalutowych portfeli sprzętowych, właściciele modelu Trezor T mogą teraz korzystać z funkcji Coinjoin, aby polepszyć swoją prywatność. Trezor ogłosił w zeszłym roku, że funkcja Coinjoin będzie dostępna na portfelu sprzętowym. Tak też się stało!

Trezor dodaje Coinjoin

Właściciele modelu T mogą teraz korzystać z nowej usługi Coinjoin, która została dodana do funkcji urządzenia w środę. Trezor ogłosił we wrześniu 2022 roku, że funkcja Coinjoin jest w drodze. Miało to miejsce po tym, jak firma ogłosiła swoją współpracę z deweloperami portfela Wasabi. Jak działa nowy system? W skrócie, Coinjoin umożliwia użytkownikom bitcoina zamaskowanie ich danych, mieszając fundusze z pulą innych użytkowników. Technologia ta jest dostępna od 2013 roku, a kilka innych blockchainów wykorzystało schemat do mieszania , który nazywa się UTXO.

Trezor daje wybór

Używanie Coinjoin z modelem Trezor T jest opcjonalne, a konto Coinjoin musi zostać aktywowane w pakiecie oprogramowania Trezora. Projekt zachęca użytkowników do wykorzystania sieci Tor, zwiększającej prywatność, podczas korzystania z oprogramowania. Oprócz opłaty sieciowej, użytkownicy muszą również zapłacić opłatę koordynatora za usługę Coinjoin.

Które firmy używają Coinjoin?

Trezor nie jest jedyną firmą wykorzystującą usługę Coinjoin, ponieważ otwarty procesor płatniczy bitcoin, Btcpay, wprowadził w lutym wtyczkę Coinjoin dla kupców krypto. Btcpay również współpracował z deweloperami Wasabi, a kupcy, którzy aktywują tam wtyczkę, mogą mieszać swoje UTXO z innymi transakcjami bitcoin. Obecnie funkcja Coinjoin dla Trezora jest niedostępna na modelu Trezor One, ale firma oświadczyła, że testuje ten pomysł na starszym urządzeniu.

Rynek kryptowalut reaguje

Nie wszyscy są zadowoleni z nowego wdrożenia Trezora, ponieważ proces Coinjoin Wasabi jest kontrowersyjny. Spekuluje się, że firma Chainalysis zajmuje się śledzeniem koordynatora Coinjoin Zksnacks. Funkcja Coinjoin została skrytykowana i uznana za sprzeczność z prywatnością. Czy ktoś z Was korzysta z tego portfela? Jeżeli tak i chcecie się podzielić wrażeniami na ten temat, to dajcie znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Ripple i 200 milionów dolarów przeciwko SEC

Brad Garlinghouse, CEO Ripple, ujawnił, że spółka wydała już 200 milionów dolarów…

Stablecoiny jako kaucja w Nowym Jorku

Prawodawca z Nowego Jorku przedstawił nową ustawę, która proponuje, aby pewne stablecoiny…

Visa ogłasza nowy produkt kryptowalutowy

Globalny gigant płatniczy Visa ogłosił nowy projekt związany z kryptowalutami, którego celem…

Stablecoin Zimbabwe oparty na złocie

Centralny bank Zimbabwe ogłosił wprowadzenie nowego aktywa cyfrowego, które będzie zabezpieczone złotem.…