Tether
Tether

Rozszerzając swoje działania w kierunku wydobycia kryptowalut, Tether podkreśla możliwość Urugwaju do generowania 94% swojej energii z odnawialnych źródeł, takich jak energia wiatrowa i słoneczna. Tether, emitent stablecoinów, poinformował o planach uruchomienia operacji wydobywczych Bitcoinów w Urugwaju.

Inwestycje w urugwajską energię i zrównoważone wydobycie

W oświadczeniu wydanym 30 maja, Tether zapowiedział plany uruchomienia sektora wydobycia w południowoamerykańskim kraju we współpracy z lokalną licencjonowaną firmą. Zapowiedziano również plany inwestycji w produkcję energii w Urugwaju. Emitent stablecoinów zapewnił, że przedsięwzięcie będzie korzystać z odnawialnych źródeł energii z myślą o “zrównoważonym” wydobyciu BTC i planuje zatrudnić dodatkowych członków zespołu.

Zaangażowanie w zrównoważone wydobycie

,,Poprzez wykorzystanie mocy Bitcoinów i odnawialnych źródeł energii Urugwaju, Tether stanowi pioniera w zrównoważonym i odpowiedzialnym wydobyciu Bitcoinów. Nasze niezłomne zaangażowanie w energię odnawialną gwarantuje, że każdy wydobyty przez nas Bitcoin ma minimalny wpływ na środowisko, jednocześnie utrzymując bezpieczeństwo i integralność sieci Bitcoin”, powiedział dyrektor techniczny Tether, Paolo Ardoino. 

Wykorzystanie Potencjału Energii Odnawialnej Urugwaju

Tether zwrócił uwagę na zdolność Urugwaju do generowania 94% swojej energii elektrycznej z odnawialnych źródeł, w tym wiatru, słońca, a potencjalnie także energii wodnej, oraz na niezawodną sieć energetyczną. Oferty pracy na stronie internetowej firmy w momencie publikacji sugerowały również plany rozszerzenia działalności do Południowej Afryki i Brazylii.

Regularne zakupy BTC 

Ogłoszenie o wydobyciu nastąpiło po informacji Tether o planach regularnego przeznaczania do 15% swoich zysków na zakup BTC. Emitent stablecoinów poinformował, że posiadał około 1,5 miliarda dolarów w Bitcoinach na koniec pierwszego kwartału 2023 roku – 2% swoich całkowitych rezerw. Tether trzymał większość swoich aktywów w gotówce, ekwiwalentach gotówkowych oraz obligacjach skarbowych USA.

Kierunek Rozwoju: Południowa Afryka i Brazylia

W związku z planami rozwoju, Tether sugeruje rozszerzenie działalności poza granice Urugwaju. Oferty pracy na stronie internetowej firmy sugerują plany ekspansji do Południowej Afryki i Brazylii.

Wzrost udziału USDT na rynku

W kontekście rosnącej niepewności gospodarczej, udział USDT na rynku zwiększa się, podczas gdy udział USDC maleje. Ta dynamika jest zgodna z dążeniem Tether do umocnienia  swojego udziału na rynku kryptowalut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Liechtenstein – płatności za usługi w BTC

Daniel Risch, Premier Liechtenstein, zasugerował, że Bitcoin może odgrywać coraz większą rolę…

Nowe zasady AML dla kryptowalut w ZEA

Licencjonowane instytucje finansowe (LIF) znajdują się obecnie pod nowymi regulacjami wprowadzonymi przez…

Największy bank Japonii rozważa wprowadzenie stablecoinów

Wiceprezes ds. Produktu MUFG, Tatsuya Saito, uważa, że Japonia może stać się…

HSCB wprowadza Handel ETF-ami na BTC i ETH

Klienci HSBC mogą teraz kupować i sprzedawać następujące fundusze ETF: CSOP Bitcoin…