Tether
Tether

Spółka zarządzająca największym na świecie stablecoinem, Tether, ogłosiła 30 maja, że planuje wydobywać BTC, korzystając z zrównoważonej energii w kraju południowej Ameryki.

Zrównoważone wydobycie Bitcoinów

Tether postanowił zainwestować w źródła odnawialnej energii, aby wspierać i promować zrównoważone wydobycie Bitcoinów. Firma zauważyła, że ten kraj południowoamerykański jest jednym z liderów na świecie pod względem odnawialnej energii, ponieważ 94% jego produkcji energii elektrycznej pochodzi z odnawialnych źródeł, głównie z energii wiatrowej i słonecznej.

Tether na czele zrównoważonego wydobycia Bitcoinów

„Dzięki wykorzystaniu potęgi Bitcoinów i zdolności Uruguayu do produkcji odnawialnej energii, Tether prowadzi drogę w zrównoważonym i odpowiedzialnym wydobyciu Bitcoinów” 

– skomentował Paolo Ardoino, CTO Tether.

Ogłoszenie nie ujawniło lokalnego partnera Tether. Opisano go tylko jako licencjonowaną firmę. Wydawca stablecoinów opisał także rozwijanie zrównoważonych procesów wydobycia BTC jako istotny składnik utrzymania najbardziej solidnej i bezpiecznej sieci monetarnej na świecie.

Tether dąży do zrównoważonego wydobycia

Rozwijając plany Tethera dotyczące zrównoważonego wydobycia BTC Ardoino dodał, że: „Nasze niezłomne zobowiązanie do energii odnawialnej gwarantuje, że każdy Bitcoin, który wydobywamy, pozostawia minimalny ślad ekologiczny, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo i integralność sieci. Tether jest dumny, że może stać na czele ruchu, który łączy zaawansowaną technologię, zrównoważone praktyki i innowacje finansowe”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

75% transakcji Bitcoin wykorzystuje Taproot

Według danych Glassnode, ponad 75% transakcji Bitcoin on-chain wykorzystuje aktualizację Taproot, co…

SEC Wzywa do Zamrożenia Aktywów Binance

SEC wezwała do natychmiastowego zamrożenia wszystkich dostępnych aktywów Binance, przeciw czemu zamierza…

Ważny bank wchodzi w kryptowaluty!

CACEIS Bank – instytucja obsługująca aktywa Crédit Agricole i Santander, uzyskał francuską…

Majowy wzrost dAPP o 10 % 

Pomimo spadków w obszarze zdecentralizowanego finansowania (DeFi), przemysł zdecentralizowanych aplikacji (dapp) kontynuuje…