Tesla
Tesla

Znany producent samochodów elektrycznych, Tesla, nie kupił ani nie sprzedał żadnych Bitcoinów w pierwszym kwartale 2023 roku. Firma utrzymuje swoje posiadane 11 950 BTC, co odpowiada około 345 milionom dolarów przy obecnych cenach. Ostatnia transakcja firmy dotycząca Bitcoinów miała miejsce w drugim kwartale 2022 roku, kiedy sprzedała 75% swoich posiadanych BTC, aby poradzić sobie z rosnącymi kosztami produkcji. Elon Musk, lider firmy, wyjaśnił, że ta decyzja była kluczowa z powodu rekordowo wysokich kosztów produkcji Tesli w Chinach, które wzrosły do niespotykanych poziomów ze względu na kolejne lockdowny związane z COVID-19. To one sparaliżowały lokalną gospodarkę. Musk powiedział, że prawie 1 miliard dolarów uzyskany z transakcji pomógł firmie sprostać nieprzewidzianym wydatkom.

Tesla – III Kwartał bez zmian

To już trzeci kolejny kwartał, w którym Tesla nie kupiła, ani nie sprzedała żadnych Bitcoinów. Ostatnia duża transakcja firmy na rynku kryptowalut miała miejsce w drugim kwartale 2022 roku, kiedy Tesla sprzedała 75% swoich posiadanych BTC o wartości 936 milionów dolarów (75% całego portfela kryptowalut). Elon Musk, lider firmy, wyjaśnił, że ta decyzja była kluczowa z powodu rekordowo wysokich kosztów produkcji Tesli w Chinach. W przeciwieństwie do decyzji swojej firmy, Musk zapewnił, że nie sprzedał swoich posiadanych kryptowalut. Oprócz Bitcoinów, zainwestował w Ethereum (ETH) i Dogecoin (DOGE). Dla Muska Dogecoin jest jego ulubionym cyfrowym aktywem.

Tesla kocha Bitcoina

Potężny producent technologii motoryzacyjnych był głęboko zaangażowany w branżę kryptowalut od początku 2021 roku, kiedy to kupił Bitcoinów o wartości 1,5 miliarda dolarów. Zakup ten dodatkowo przyspieszył już rozgrzany rynek byków, popychając wycenę aktywów do nowego historycznego maksimum powyżej 42 000 dolarów. Kilka miesięcy później Tesla podwoiła stawkę, umożliwiając klientom zakup pojazdów firmy za pomocą BTC zamiast tradycyjnej waluty. To spowodowało kolejny wzrost ceny Bitcoina.

Eko jest w modzie!

Romans między Teslą, a Bitcoinem zakończył się w maju 2021 roku, kiedy Tesla zawiesiła tę opcję płatności, powołując się na wysokie zużycie energii sieci. W wyniku tego ogłoszenia cena Bitcoina spadła z 55 000 do 52 000 dolarów w ciągu kilku minut. Natomiast Musk powiedział, że jego firma może przywrócić tę opcję płatności, gdy pojawią się dowody na to, że co najmniej 50% wydobycia Bitcoinów będzie zasilane energią odnawialną. Według ostatnich badań, ten proces już zmierza w tym kierunku, a ponad 52% energii pochodzi z odnawialnych źródeł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

FTX sprzedaje spółkę zależną

FTX zawarło umowę na sprzedaż swojej spółki zależnej – LedgerX za 50…

FTX próbuje odzyskać kapitał

FTX podejmuje działania w celu odzyskania kwoty 3,9 mld dolarów od Genesis,…

Współzałożyciel aplikacji NFT Rebase pozwany!

Współzałożyciel projektu NFT Rebase stoi w obliczu pozwu ze strony swojego partnera…

Krypto krach 2022: FTX, Terra Luna i Celsius

Stablecoin TerraUSD bez poparcia w żadnym aktywie rezerwowym. Zadłużony po uszy pożyczkodawca kryptowalutowy Celsius. Podejrzane układy spółek-córek FTX i Alameda Research i korzystanie z aktywów cudzych klientów do pokrycia strat. Podsumowujemy kluczowe wydarzenia 2022 roku w branży kryptowalut.