Galaxy Digital
Galaxy Digital

Michael Novogratz, założyciel i CEO Galaxy Digital, uważa, że rynek kryptowalut jest obecnie powolny ze względu na niski udział inwestorów instytucjonalnych.

Instytucje coraz zainteresowane coraz mniej

Podczas wywiadu dla CNBC, amerykański inwestor stwierdził, że rynek wykazuje brak entuzjazmu, ponieważ większość najnowszych działań na rynku pochodzi od kupujących detalicznych, a w praktyce gracze na dużą skalę się wycofują.

,,Mamy stałą ofertę od klientów detalicznych. Widzimy to na wszystkich platformach i nie ma teraz dużo entuzjazmu ze strony instytucji, więc letnie dni dla krypto zaczęły się wcześnie. Czy to mnie cieszy? To po prostu rzeczywistość” powiedział Novogratz.

Jego słowa pokrywają się z raportem CoinShares z 31 maja na temat tygodniowych przepływów aktywów krypto, który ujawnił, że produkty inwestycyjne w krypto zanotowały odpływy na poziomie 39 milionów dolarów od inwestorów instytucjonalnych po raz szósty z rzędu, gdzie łącznie wyszło z rynku ponad 272 miliony dolarów od instytucjonalnych klientów.

Wciąż rosnąca adopcja, a Galaxy Digital

Pomimo spadającej adopcji instytucjonalnej, Novogratz zauważył, że ciekawe rzeczy nadal dzieją się w przestrzeni krypto. CEO Galaxy Digital wskazał na rosnącą adopcję kryptowalut w Azji, szczególnie w Hongkongu i Chinach. Największa chińska aplikacja społecznościowa, WeChat, niedawno umożliwiła indeksy cen Bitcoin w swoich zapytaniach wyszukiwania. Platforma o liczbie użytkowników 1,3 miliarda, może teraz uzyskać dostęp do wycen cyfrowego aktywa, pomimo obecnego zakazu krypto w kraju. Dodatkowo, Hongkong teraz pozwala na handel krypto dla klientów detalicznych za pośrednictwem regulowanych giełd. Konsorcjum Virtual Asset Hongkong zatwierdziło 30 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej do notowania, co umożliwia łatwe przeglądanie i zgodność ze strony giełd. Właśnie zdarzyło się kilka interesujących rzeczy. WeChat umożliwił handel Bitcoinem i krypto na największej pojedynczej platformie na świecie. To dosyć duże wydarzenie. Hongkong oficjalnie pozwala na handel krypto dla klientów detalicznych poprzez regulowane giełdy po raz pierwszy, więc widzimy ich adopcję w Azji – dodał Novogratz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Bitcoin przekroczył Solanę na NFT

Według oficjalnych danych, miesięczny wolumen handlu NFT i memecoinami na Bitcoinie w…

SEC doprowadza do zaburzenia definicji kryptowalut

Instrukcje SEC są tak niejasne, że nawet armia prawników od papierów wartościowych…

Polski bank Pekao S.A. wkracza w świat blockchain. Krypto Wiadomości 17-23.10.2022

Polski bank Pekao S.A. wchodzi w świat blockchain, USDT w 24 000 bankomatach w Brazylii, a wieloryby akumulują Bitcoina i Ethereum.

Visa ogłasza nowy produkt kryptowalutowy

Globalny gigant płatniczy Visa ogłosił nowy projekt związany z kryptowalutami, którego celem…