Stablecoiny
Stablecoiny

Prawodawca z Nowego Jorku przedstawił nową ustawę, która proponuje, aby pewne stablecoiny były akceptowane jako forma płatności za kaucje.

Stablecoiny jako legalna forma płatności za kaucje

Prawodawca z Nowego Jorku przedstawił nową ustawę, która przewiduje akceptację stablecoinów związanych z dolarem jako legalnej formy płatności za kaucje. Projekt ustawy, został wprowadzony przez demokratę z Nowego Jorku – Latrice Walker. Projekt opisuje istniejące metody płatności za kaucje, w tym gotówkę, ubezpieczeniowe poręczenia i karty kredytowe i dąży do dodania „stablecoinów zabezpieczonych fiatem” do listy.

Zmiana obecnego prawa karnego w Nowym Jorku

Ustawa ma na celu zmienić obecne prawo karne stanu, aby uwzględnić klasę zabezpieczonych fiatem aktywów cyfrowych. Nie jest jeszcze jasne, które główne „stablecoiny zabezpieczone fiatem” zostałyby uwzględnione w tym nowym projekcie i czy istnieją jakiekolwiek stablecoiny, które nie zostałyby uznane za dopuszczalne przez urzędników z Nowego Jorku.

Nowojorska ustawa, prokurator i stablecoiny

Projekt ustawy pojawił się mniej niż tydzień po tym, jak prokurator generalny Nowego Jorku, Letticia James, zaproponowała nowe regulacje, które pozwoliłyby stanowi na większą kontrolę nad giełdami kryptowalut. Proponowane przepisy przyznałyby urzędnikom prawo do wydawania nakazów, nakładania kar cywilnych na firmy kryptowalutowe naruszające prawo stanu oraz zamykania firm prawdopodobnie zaangażowanych w oszustwa lub nielegalne działania.

Regulacja kryptowalut w Nowym Jorku

Chociaż wprowadzenie tej ustawy pokazuje gotowość rządu stanu Nowy Jork do uwzględnienia stablecoinów w swoim prawie karnym, James zaostrza swoje podejście do kryptowalut w ostatnich miesiącach. Jak pamiętamy – 5 stycznia prokurator wniósł pozew przeciwko byłemu dyrektorowi generalnemu Celsius, Alexowi Mashinsky’emu, a 9 marca, pozwał krypto giełdę z siedzibą na Seszelach, Kucoin – za sprzedaż papierów wartościowych i towarów bez rejestracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Gwałtowny spadek wartości Pepe

Krypto-wieloryb, który niedawno zainwestował około 3 milionów dolarów w memecoin Pepe, obecnie…

Druga tura NFT Donalda Trumpa

Donald Trump wypuszcza na rynek kolejną partię NFT. W ten sposób były…

75% transakcji Bitcoin wykorzystuje Taproot

Według danych Glassnode, ponad 75% transakcji Bitcoin on-chain wykorzystuje aktualizację Taproot, co…