kryptowaluta

Hongkong, który niedawno otworzył swoje drzwi dla branży kryptowalut, nie traci czasu. Propozycja najnowszej inicjatywy dotyczy stworzenia stablecoina HKD, mającego rywalizować z tokenami denominowanymi w dolarach amerykańskich.

Propozycja monety stablecoin HKD

W dniu 4 lipca Cai Wensheng, wiceprezydent Uniwersytetu Nauki i Technologii w Hongkongu, przedstawił propozycję stworzenia stablecoina HKD. Choć rząd Hongkongu jeszcze jej nie poparł, propozycja wywołuje duże zainteresowanie. Wizja naukowców przewiduje stablecoin w lokalnej walucie, który mógłby konkurować z dominującymi na rynku Tetherem (USDT) i Circle (USDC).

Argumenty za hongkońskim stablecoinem

Według informacji przekazanych przez chińskiego dziennikarza Wu Blockchain, emisja stablecoina HKD przyczyniłaby się do wzmocnienia pozycji Hongkongu w sektorze blockchain. Inne argumenty za tą inicjatywą to zwiększenie obrotu lokalnej waluty, podniesienie wydajności transakcji, obniżenie kosztów transakcyjnych i ulepszenie obecnych systemów płatności. Ponadto, stablecoin dolara hongkońskiego mógłby zwiększyć efektywność i otwartość systemu finansowego Hongkongu, wspierając szerszy zakres innowacji finansowych.

Propozycje naukowców vs plan rządu Hongkongu

Naukowcy zauważają, że obecny plan rządu, polegający na umożliwieniu i zachęcaniu prywatnych instytucji do emisji stabilnych monet HKD, jest zbyt konserwatywny. Zaproponowali więc, aby rząd sam emitował stablecoin o nazwie HKDG, wspierany przez rezerwy walutowe Hongkongu.

Regulacje dotyczące kryptowalut w Azji

Hongkong obecnie jest liderem w zakresie regulacji dotyczących kryptowalut w Azji, ale inne kraje regionu nadrabiają zaległości. Japonia wprowadziła surowsze przepisy dotyczące kryptowalut i zasady KYC, natomiast Korea Południowa niedawno uchwaliła ustawę o ochronie użytkowników zasobów wirtualnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

ChatGPT niepoprawnie interpretuje najwyższą cenę Bitcoin’a

Według chatbota opartego na AI, główna kryptowaluta przekroczyła próg 100 tys. dolarów…

BitFlyer wprowadza limity wpłat kryptowalut

Przyjmując ograniczenia dotyczące transakcji pomiędzy giełdami, BitFlyer nadal umożliwia transakcje do i…

Gemini i Genesis Global Capital chcą oddalenia pozwu

Giełda kryptowalut Gemini i bankrutujący pożyczkodawca cyfrowych aktywów, Genesis Global Capital, wspólnie…

Tether zaczyna wydobywać BTC

Rozszerzając swoje działania w kierunku wydobycia kryptowalut, Tether podkreśla możliwość Urugwaju do…