solana
solana

Solana Labs opracowało wtyczkę ChatGPT, która umożliwia sztucznej inteligencji pobieranie danych z blockchaina. Wkrótce użytkownicy będą mogli korzystać z sieci Solana za pośrednictwem wtyczki dostępnej w sztucznej inteligencji OpenAI o nazwie ChatGPT. Wtyczka umożliwi ChatGPT sprawdzanie sald portfeli, przesyłanie tokenów Solana oraz kupowanie NFT.

Solana zachęca do testowania kodu

Solana Labs zachęca deweloperów do testowania kodu open source, aby pobierać interesujące ich dane on-chain. ChatGPT jest w stanie pobrać listę NFT-ów należących do określonego adresu , która zawiera link do metadanych NFT – prawdopodobnie pobranych z eksploratora bloków Solany Labs. Wtyczka będzie dostępna, gdy OpenAI udostępni ją wszystkim użytkownikom. Solana Labs skupia się coraz bardziej na rozwoju sztucznej inteligencji, o czym świadczy także informacja, że zapewni 1 milion dolarów na projekty budowania narzędzi AI w Solanie.

Użytkownicy ChatGPT mogą usuwać historię rozmów

Tego samego dnia OpenAI ogłosiło, że użytkownicy ChatGPT teraz mogą “wyłączyć” swoją historię rozmów dzięki nowej funkcji prywatności.
Zespół ogłosił w oświadczeniu z 25 kwietnia wprowadzenie nowej funkcji, która ma dać użytkownikom większą kontrolę nad ich danymi. Firma dodała:

“Rozmowy rozpoczęte, gdy historia czatu jest wyłączona, nie będą wykorzystywane do szkolenia i ulepszania naszych modeli, i nie pojawią się w panelu historii”.

Funkcję można znaleźć w ustawieniach ChatGPT i można ją zmieniać w dowolnym momencie – powiedział OpenAI.
OpenAI wyjaśniło, że usunięte rozmowy będą przechowywane przez 30 dni w celu ich przeglądania aby zakazywać materiałów obraźliwych. Po tym czasie rozmowy zostaną trwale usunięte.

Solana, Włochy i AI

Firma AI dodała również nową opcję “eksportu” dla użytkowników, aby pobierać swoje dane i lepiej zrozumieć, jakie informacje przechowuje ChatGPT. Nowa funkcja prywatności pojawiła się, gdy Włochy niedawno stały się pierwszym krajem europejskim, który zakazał ChatGPT, dopóki nie zastosuje się do unijnych przepisów dotyczących prywatności użytkowników, zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych (RODO).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

75% transakcji Bitcoin wykorzystuje Taproot

Według danych Glassnode, ponad 75% transakcji Bitcoin on-chain wykorzystuje aktualizację Taproot, co…

Stablecoin Zimbabwe oparty na złocie

Centralny bank Zimbabwe ogłosił wprowadzenie nowego aktywa cyfrowego, które będzie zabezpieczone złotem.…

Demokraci krytykują ustawę o stablecoinach

Demokraci krytykują projekt ustawy o stablecoinach, który został opublikowany przez Komitet Finansów…

OKX wysłał 60 mln USD do Alameda Research

Giełda kryptowalut OKX przekazała około 60 milionów dolarów do portfeli związanych z…