SEC
SEC

SEC wezwała do natychmiastowego zamrożenia wszystkich dostępnych aktywów Binance, przeciw czemu zamierza bronić się były dyrektor tej agencji. W zeszłym tygodniu SEC wytoczyła Binance proces za naruszenie amerykańskiego prawa papierów wartościowych.

Próba zamrożenia kapitału

Z uwagi na domniemane zagrożenie dla środków klientów, rząd Stanów Zjednoczonych dąży do całkowitego zamrożenia aktywów. Żądanie to dotyczy środków zarówno Binance U.S. jak i globalnej giełdy, oraz dąży do repatriacji funduszy przechowywanych za granicą. Jeden z nieoficjalnych byłych partnerów bankowych – który przestanie obsługiwać wpłaty i wypłaty dla giełdy począwszy od 14 czerwca – już zamroził aktywa Binance na własną rękę od momentu rozpoczęcia procesu sądowego. Niemniej jednak, te aktywa najprawdopodobniej zostaną odzyskane przez Binance po zamknięciu konta przez bank.

Binance toczy spór z SEC

Giełda, jak to zrozumiałe, sprzeciwiła się „drakońskim środkom, o które apeluje SEC”, twierdząc, że fundusze klientów są całkowicie bezpieczne i zamrożenie niczego nie zmienią z wyjątkiem uniemożliwienia klientom Binance korzystania ze swoich funduszy – jak to robili do tej pory. Zamrożenie najwyraźniej utrudniłoby działanie firmy – i prawdopodobnie utrudniłoby obronę w sądzie.

Operacje szybko stanęłyby w miejscu bez możliwości wypłacania pieniędzy pracownikom, dostawcom, sprzedawcom i profesjonalistom, czy utrzymania platformy handlowej. W przypadku zamrożenia wszystkich aktywów korporacyjnych, najprawdopodobniej banki przestałyby honorować żądania przelewu środków na jakikolwiek cel, w tym na wypłaty dla klientów.

Kto będzie bronić Binance?

Obronę Binance Prowadzić Będzie Były Insajder SEC Aby przeciwdziałać temu, co wielu postrzega jako nadużycie władzy przez regulatorów z USA. Binance zatrudniła kilku nowych prawników z firmy Milbank LPP. Jednym z czterech świeżo zatrudnionych prawników jest George Canellos, były współdyrektor działu egzekwowania prawa Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Najbardziej znane z prowadzonych przez niego spraw to śledztwa SEC dotyczące zarzutów insider trading przeciwko Raj Rajaratnam. Przed swoją pracą w agencji, Canellos pracował w jednostce ds. poważnych przestępstw w Southern District of New York.

Komentarz do sprawy SEC

John Reed Stark, były szef Biura ds. Egzekwowania Przepisów Internetowych SEC, skomentował te wiadomości. Według niego, decyzja o zatrudnieniu tak wyspecjalizowanego prawnika wskazuje, że Binance spodziewa się stawić czoła poważnym zarzutom kryminalnym w długotrwałej batalii sądowej.

Canellos posiada rzadką i niezwykle specjalną kombinację umiejętności – pełnił funkcje zarówno prokuratora SEC, jak i prokuratora DOJ. To jak spotkanie Liama Neesona z Perry Masonem. Binance ewidentnie przygotowuje się do postępowania karnego i nieustannie zatrudnia najlepszych prawników obrony na świecie.

Dwóch innych prawników wcześniej pracowało w dziale kryminalnym SDNY, skupiając się na cyberprzestępczości, terroryzmie, handlu narkotykami i przestępstw białych kołnierzyków, co dodatkowo potwierdza ocenę Starka sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Cena Bitcoina przekroczy 100 tys. dolarów w 2023? Oto, co sądzą eksperci

Rok 2022 oznaczał praktycznie same straty dla długoterminowych inwestorów kryptowalutowych. Od czasu, gdy ojciec kryptowalut osiągnął swój szczytowy poziom w listopadzie 2021 roku (tzw. All-Time High), cena Bitcoina poszła w dół o blisko 80 proc. Czy cena Bitcoina ma szansę przetestować ATH już w 2023 i wybić się ponad 100 tys. dolarów?

Dom aukcyjny Sotheby sprzedaje sztukę z NFT

Sotheby, czyli jedna z największych firm pośredniczących w handlu dziełami sztuki, ogłosiła…

Szef Galaxy Digital – adopcja kryptowalut rośnie

Michael Novogratz, założyciel i CEO Galaxy Digital, uważa, że rynek kryptowalut jest…

KuCoin zapłaci za hakerów

Giełda kryptowalut KuCoin ogłosiła, że w pełni zrekompensuje straty poniesione przez użytkowników…