SEC
SEC

Amerykański regulator – Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) – zdecydował się na wyłączenie aktywów cyfrowych z nowych przepisów dotyczących funduszy hedgingowych i private equity, które wymagają więcej informacji od doradców. SEC podjęła decyzję o przyjęciu nowych zmian w raportowaniu funduszy prywatnych, w szczególności w formularzu PF – czyli formularzu sprawozdawczym dla zarejestrowanych doradców inwestycyjnych funduszy prywatnych.

Jakich aspektów dotyczą zmiany SEC?

Zmiany te obejmują wymóg ujawnienia zdarzeń, które “mogą wskazywać na znaczny stres”, takich jak “nadzwyczajne straty inwestycyjne”. Jednakże, agencja zdecydowała się pozostawić aktywa cyfrowe poza tym aspektem. W ostatecznej wersji zasady funduszy hedgingowych, która została przyjęta w środę, duże fundusze hedgingowe oraz doradcy typu ,,private equity” będą musiały zgłaszać na czas pewne zdarzenia, które mogą wskazywać na sygnał do ryzyka systemowego i szkody dla inwestorów. Nowa zasada wymaga również od doradców, aby w swoich rocznych raportach podawali więcej informacji na temat strategii firm, wykorzystania dźwigni finansowej i innych aspektów działalności finansowej.

Jaką koncepcję ma SEC?

Ostateczna zasada funduszy hedgingowych ma na celu ochronę inwestorów, promowanie stabilności finansowej i zwiększenie widoczności prywatnych funduszy, powiedział przewodniczący SEC, Gary Gensler.

Gensler, a fundusze prywatne

Według Genslera, fundusze prywatne niemal potroiły swoją wielkość w ciągu ostatniej dekady. Fundusze prywatne zarządzane przez zarejestrowanych doradców inwestycyjnych posiadają około 21 bilionów dolarów aktywów brutto, w tym 20 bilionów dolarów zgłoszonych na formularzu PF – prawie tyle, ile wynosi 23 biliony dolarów amerykańskiego sektora bankowości komercyjnej.

Hester Peirce przeciwko zmianom

Republikańska komisarz Hester Peirce sprzeciwiła się zmianom, argumentując, że agencja nie wyjaśniła w sposób dostateczny, dlaczego takie informacje są potrzebne. Peirce uważa, że dodatkowe informacje mogą skłaniać regulatorów do interwencji na rynkach w sposób, który osłabiłby długoterminową odporność rynku i przekroczyłby granice jurysdykcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Changpeng “CZ” Zhao wśród najbogatszych

Według listy najbogatszych ludzi Bloomberga, dyrektor generalny Binance Changpeng “CZ” Zhao powinien…

Kryptowaluty AI zyskały do 41% dzięki ChatGPT

Niemieccy naukowcy odkryli, że uruchomienie ChatGPT miało znaczący wpływ na kryptowaluty związane…

Współzałożyciel ONFO Coin został znaleziony martwy w Arkansas

Chociaż śledztwo dotyczące tajemniczej śmierci współtwórcy ONFO jest nadal w toku, policja…

EURCV – nowy stablecoin już dostępny!

Societe Generale wypuszcza stablecoina opartego na Ethereum i związanego z euro. EURCV…