bitcoin

Zmniejszenie entuzjazmu wobec meme coinów uderza mocno w rynek

Dane z CoinMarketCap pokazują, że całkowity wolumen obrotu meme coinami spadł o 17% w ciągu ostatniego dnia – co podkreśla brak entuzjazmu wokół tych kryptoaktywów. Indywidualne wolumeny obrotu spadają na całej linii, a głównymi winowajcami są $DOGE, $SHIB, $PEPE i $FLOKI. Wszystkie cztery z tych tokenów odnotowały słabnące zainteresowanie w ciągu ostatniego tygodnia – przy czym $DOGE jest jedynym, który daje oznaki odwrócenia trendu. Meme coiny wydają się podążać za trajektorią rynkową ustanowioną przez wielkich graczy, takich jak Bitcoin i Ethereum. Obie te monety odnotowały straty w ciągu ostatnich kilku dni, ciągnąc w dół swoje odpowiedniki. Co więcej, szum wokół niszy meme coin zdecydowanie zanikł wraz ze spektakularnym spadkiem popularnych tokenów, takich jak $PEPE i $WOJAK.

Wall Street Memes daje nadzieję po zebraniu 2,7 miliona dolarów

Na szczęście, kilka projektów zaczęło zyskiwać na popularności w ciągu ostatniego tygodnia – z inwestorami pełnymi nadziei, że mogą ożywić rynek meme coinów. Na czele tej grupy jest Wall Street Memes ($WSM), zupełnie nowy meme coin od twórców ultra-popularnej kolekcji NFT Wall St Bulls. W 2021 roku ta kolekcja NFT zrobiła furorę, kiedy sprzedano wszystkie 10 000 sztuk w ciągu 32 minut, a zbiórka przyniosła 2,5 miliona dolarów.

AiDoge zmienia krajobraz Meme Coin po wyprzedaży presale za 15 milionów dolarów

Kolejnym meme coinem, który nadal robi postępy pomimo obecnego zamieszania na rynku, jest AiDoge ($AI).

Baby Doge Coin działa jako symbol wytrzymałości dla inwestorów

Na koniec, Baby Doge Coin również radzi sobie niezwykle dobrze, stając się jednym z niewielu meme coinów, które odnotowały zyski w ciągu ostatniego tygodnia. Według CoinGecko, Baby Doge Coin wzrósł o 0,5% w ciągu ostatnich siedmiu dni. Chociaż jest to niewielki wzrost wartości, to jest to dalekie od ostrego spadku cen, jaki doświadczyły większość projektów w niszy meme coin. Co więcej, $BABYDOGE jest teraz piątym co do wielkości meme coinem na świecie, według CoinMarketCap, z kapitalizacją rynkową prawie 300 milionów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Stablecoiny jako kaucja w Nowym Jorku

Prawodawca z Nowego Jorku przedstawił nową ustawę, która proponuje, aby pewne stablecoiny…

KuCoin zapłaci za hakerów

Giełda kryptowalut KuCoin ogłosiła, że w pełni zrekompensuje straty poniesione przez użytkowników…

Ripple i 200 milionów dolarów przeciwko SEC

Brad Garlinghouse, CEO Ripple, ujawnił, że spółka wydała już 200 milionów dolarów…