Dzienny wolumen handlu pomiędzy USDT a rublem osiągnął prawie 15 milionów dolarów krótko po rozpoczęciu buntu. Powstanie, które przewodziła Grupa Wagnera (rosyjska prywatna firma wojskowa złożona z najemników) przeciwko reżimowi Putina, wydaje się być powodem zwiększonego zainteresowania handlem rubla za USDT. Zgodnie z danymi przedstawionymi przez Kaiko, wolumen handlu USDT-rubel wzrósł do najwyższego poziomu od grudnia 2022 roku.

Zwiększone zainteresowanie kryptowalutami w Rosji

Oprócz ujawnienia poważnych rys w rosyjskiej armii i sporów między jej oddziałami, bunt Wagnera wydaje się wywołać większe zainteresowanie kryptowalutami wśród Rosjan. Najnowsze dane pokazują, że całkowity dzienny wolumen transakcji między oficjalną walutą narodową, a stablecoinem Tether – USDT – wzrósł do półrocznego szczytu. Warto zauważyć, że wolumen handlu osiągnął ATH na poziomie ponad 30 milionów dolarów dziennie, kiedy Rosja rozpoczęła swoją “specjalną operację wojskową” przeciwko Ukrainie na początku 2022 roku. Kolejna analiza, przedstawiona przez CCData, pokazała, że dzienny wolumen handlu rublem-USDT eksplodował do prawie 15 milionów dolarów 24 czerwca (jeden dzień po tym, jak prywatna organizacja wojskowa zbuntowała się przeciwko rządowi Rosji).

Rosyjski entuzjazm dla sektora kryptowalut

To nie jest pierwszy raz, kiedy Rosjanie wykazują rosnący entuzjazm wobec sektora kryptowalut z powodu poważnych problemów. Wolumen handlu Bitcoinem wobec rubla wzrósł w marcu ubiegłego roku w obliczu znaczącej dewaluacji lokalnej waluty. To pokazuje, że niepewność gospodarcza większego kraju skutkuje ucieczką kapitału w decentralizowane kryptowaluty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Próby uruchomienia Spot Bitcoin ETF: BlackRock i inne amerykańskie firmy finansowe

Przez ostatnie dwa tygodnie w USA obserwujemy falę wniosków o utworzenie Spot…

Zaniepokojony SBF ma problemy w procesie karnym

Były CEO FTX, Sam Bankman-Fried, twierdzi, że prokuratorzy nie dotrzymali terminów odkrycia…

Ulepszenie Shanghai na Ethereum

Nagrody dla stakerów po ulepszeniu Shanghai na Ethereum umożliwiają łatwiejsze wykrywanie podejrzanych…

Chińskie miasto publikuje projekt polityki rozwoju przemysłu metaverse

Chińskie miasto Zhengzhou ogłosiło serię propozycji ustaw mających na celu wspieranie firm…