Kiyosaki
Kiyosaki

Autor bestsellerowej książki “Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” – Robert Kiyosaki – nadal obstaje przy swoim przekonaniu o wartości inwestycji w złoto, jednak ostrzega, że jego cena może spaść aż o połowę. Kiyosaki cytuje twórcę Portfolio Shield, Stevena Van Metre’a, który wskazuje na potencjalną masową korektę cen złota. Choć złoto jest uważane za bezpieczną inwestycję w okresach niepewności ekonomicznej, to jego wartość od kilku lat była niepewna. Czy kryptowaluty będą dla złota dobrą alternatywą? Dlaczego kursy BTC i złota mogą się zmienić? O tym piszemy poniżej!

Wahania ceny złota i BTC

Jak pamiętacie – cena złota wzrosła w początkowych miesiącach pandemii COVID-19, ale potem zaczęła stać w miejscu. Co ciekawe – według niektórych analiz ceny złota mogą spaść nawet o 50%! Mimo to, Kiyosaki wciąż trzyma się swojego przekonania, że ,,gotówka jest bezwartościowa” i uważa, że najlepszymi inwestycjami są złoto oraz Bitcoin. Jeśli ceny złota faktycznie spadną, to Kiyosaki powiedział, że kupi go jeszcze więcej, ponieważ jest inwestorem, a nie traderem.

Rober Kiyosaki woli złoto, czy Bitcoina?

Robert Kiyosaki w jednym z wywiadów oszacował, że wartość kryptowalut przekroczy 1 milion dolarów w ciągu najbliższych 5 lat. Powiedział również, że kupił bitcoina za 9000 dolarów i uważał, że został oszukany, ale powodem, dla którego kupił kryptowaluty po takiej cenie, było zamknięcie gospodarki z powodu Covid. Niestety ma on również ,,chłodne” podejście do najpopularniejszej kryptowaluty, gdyż według niego Bitcoin jest nadal nieprzetestowany i nawet jeśli wartość spadnie, ma inne źródła, które pozwolą mu się utrzymać, więc jest gotów na ryzyko.


Pogląd Roberta Kiyosaki na kryptowaluty

Kiyosaki uważa, że dla starszego pokolenia bardzo ważne jest zrozumienie rynku kryptowalut, ponieważ ludzie zajmujący się nieruchomościami i złotem są zastępowani, a świat przesuwa się w kierunku digitalizacji. Kiyosaki wskazując na Warrena Buffetta powiedział, że toczy się walka między starszymi, a młodszym pokoleniem w sprawie krypto, gdzie osoby takie jak Warren Buffett są ich przeciwnikami. Dodał, że kryptowaluty teraz kwestionują dominację dolara amerykańskiego i innych walut fiat. Czy według Was BTC wyprze waluty FIAT? Czy może CBDC wyprzedzi kryptowaluty? Dajcie znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Oszust kryptowalutowy zatrzymany!

Hiszpańskie władze zatrzymały osobę podejrzaną o przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej. To…

Twoje środki na MetaMask są zagrożone!

Według dewelopera MetaMask o pseudonimie Tay, od grudnia 2022 roku z portfeli…

Coinbase pozywa SEC?

W najnowszym pozwie do Sądu Apelacyjnego USA dla Trzeciego Okręgu, wiodąca kryptowalutowa…

Stablecoiny jako kaucja w Nowym Jorku

Prawodawca z Nowego Jorku przedstawił nową ustawę, która proponuje, aby pewne stablecoiny…