Stablecoiny
Stablecoiny

Jedyny przepis dotyczący kryptowalut, który Kennedy zamierza wprowadzić jako przyszły prezydent USA, będzie skupiony na zapobieganiu praniu pieniędzy.Robert F. Kennedy Jr., który niedawno ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta USA z ramienia Partii Demokratycznej, zapowiedział wprowadzenie pro-bitcoinowych przepisów, jeśli zostanie wybrany.

Kolejny kandydat popiera bitcoina

Republikanie również mają kandydata zafascynowanego kryptowalutami, a nazywa się on Francis Suarez. Ten 45-latek, który obecnie jest burmistrzem Miami. Osobiście zaangażował miasto w liczne inicjatywy związane z Bitcoinem i stał się pierwszym amerykańskim politykiem, który otrzymuje swoje wynagrodzenie w BTC zamiast w tradycyjnej walucie. BTC Może rozkwitać pod przywództwem Kennedy’ego. W niedawnym wywiadzie, Robert F. Kennedy Jr (siostrzeniec byłego prezydenta Johna F. Kennedy’ego) ponownie potwierdził swoje pozytywne nastawienie do sektora kryptowalut, a w szczególności do Bitcoina. Zapowiedział, że „zapewni” wprowadzenie w Ameryce regulacji sprzyjających BTC, umożliwiających ludziom kontrolę nad ich hasłami, portfelami i węzłami.Kennedy obiecał również, że jego przyszły gabinet zastosuje jedynie niezbędne kontrole w branży, aby zapobiec praniu pieniędzy.

Veto w stosunku do CBDC

Następnie sprzeciwił się cyfrowym walutom banków centralnych (CBDC), nazywając je produktami finansowymi służącymi do „opresji”. Kennedy wcześniej opisał siebie jako przeciwnika amerykańskiej Rezerwy Federalnej, twierdząc, że współpracowała z licznymi instytucjami bankowymi w latach 2008-2022, drukując ogromną ilość pieniędzy. Jego zdaniem, wynik tej kontrowersyjnej polityki może spowodować dalsze nierówności monetarne w przyszłości, podczas gdy Bitcoin mógłby służyć jako „droga ucieczki od strefy zniszczeń.” Czy Dojdzie do Konkurencji Między Fanami BTC? Francis Suarez – burmistrz Miami – jest kandydatem na prezydenta, który z ramienia Republikanów jest zwolennikiem Bitcoina. Jego gabinet pozwolił finansowemu sercu Florydy na cyfryzacyjną transformację, digitalizując proces zdobywania licencji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Dzięki temu, miasto stało się o wiele bardziej atrakcyjne dla inwestorów i przedsiębiorców. Suarez, który osobiście kupił BTC i otrzymywał swoje wynagrodzenie w tej pierwotnej kryptowalucie, rozważał również zainwestowanie 1% rezerw skarbu Miami w Bitcoina. Jednak bezpośrednia konkurencja między Kennedym, a Suarezem wydaje się mało prawdopodobna, ponieważ muszą oni najpierw pokonać Joe Bidena i Donalda Trumpa odpowiednio w swoich własnych partiach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Louis Vuitton wchodzi w świat Web3

Francuski dom mody o nazwie Louis Vuitton, który jest przyjazny dla technologii…

KuCoin składa wyjaśnienia

Giełda kryptowalut KuCoin potwierdziła, że adres portfela, który jest odpowiedzialny za uruchamianie…

Kryzys w bankach USA, a kryptowaluty

Czy kryzys w bankach, to pretekst do penalizacji kryptowalut? Robert Kennedy, kandydat…

Turcja ucieka przed inflacją do kryptowalut

Turcja i jej mieszkańcy uciekają do krypto po kolejnym załamaniu liry. Zapaść…