Ripple
Ripple

Brad Garlinghouse, CEO Ripple, ujawnił, że spółka wydała już 200 milionów dolarów na obronę w sprawie przeciwko amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Garlinghouse wyraził również swoje rozczarowanie związane z amerykańskimi regulacjami kryptowalutowymi oraz ,,polityką na pierwszym miejscu” i doradza przedsiębiorcom, aby unikali prowadzenia działalności w Stanach Zjednoczonych.

Ripple na konferencji

Podczas konferencji Dubai Fintech Summit, 8 maja, Garlinghouse zwrócił uwagę na postęp regulacyjny w zakresie aktywów wirtualnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz niedawne wprowadzenie ustawy o rynkach aktywów kryptowalutowych (MICA) w Unii Europejskiej. Stwierdził również, że Ripple wyda łącznie 200 milionów dolarów na obronę przed pozwem SEC.

Krytyka regulacji kryptowalutowych w USA

Garlinghouse skierował swoje uwagi do przewodniczącego SEC, Gary’ego Genslera, wyrażając żal z powodu opóźnień w regulacjach kryptowalutowych w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem CEO Ripple, Stany Zjednoczone skupiły się na polityce kosztem innowacji, co wpłynęło na rynek kryptowalutowy. Garlinghouse zaleca przedsiębiorcom rozważenie innych lokalizacji niż Stany Zjednoczone.

Apel o jasne ramy regulacyjne

Garlinghouse podkreślił potrzebę jasnych ram regulacyjnych dla kryptowalut w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem CEO Ripple, SEC powinno zrozumieć, że większość uczestników rynku kryptowalutowego i blockchain to uczciwi ludzie, którzy chcą działać zgodnie z prawem, ale potrzebują jasnych wytycznych.

Pozew SEC przeciwko Ripple

SEC pozwało Ripple w grudniu 2020 roku, zarzucając platformie płatności kryptowalutowych nielegalną sprzedaż tokenów XRP jako niezarejestrowanych papierów wartościowych. Ripple od początku konsekwentnie kwestionuje roszczenia SEC, twierdząc, że XRP nie spełnia kryteriów umowy inwestycyjnej w ramach testu Howey. Spółka utrzymuje, że token XRP nie powinien być klasyfikowany jako papier wartościowy, co stawia go pod jurysdykcją SEC.

Przebieg sprawy i konsekwencje dla rynku amerykańskiego

Sprawa toczy się już od ponad dwóch lat i wpłynęła na sytuację Ripple’a na rynku amerykańskim. Brad Garlinghouse wyraził przekonanie, że sędzia podejmie decyzję w ciągu najbliższych trzech do sześciu miesięcy. Wprowadzenie jasnych ram regulacyjnych dla kryptowalut w Stanach Zjednoczonych ma kluczowe znaczenie dla rozwoju branży i jej uczestników.

Wpływ na branżę kryptowalutową i perspektywy przyszłości

Jasne ramy regulacyjne są kluczowe dla stabilności i wzrostu rynku kryptowalut. Decyzja w sprawie Ripple może wyznaczyć precedens dla innych podobnych spraw w przyszłości. W związku z tym, przedsiębiorcy i inwestorzy na rynku kryptowalut powinni śledzić rozwój sprawy oraz wpływ, jaki może mieć na przyszłe regulacje i działalność gospodarczą związaną z kryptowalutami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Spotkanie Ekspertów kryptowalut, nieruchomości i finansów już trwa!

Już dziś w prestiżowej lokalizacji na Złotej 44 w Warszawie, gdzie znajduje…

75% transakcji Bitcoin wykorzystuje Taproot

Według danych Glassnode, ponad 75% transakcji Bitcoin on-chain wykorzystuje aktualizację Taproot, co…

Rosyjskie portfele BTC ujawnione

Zgodnie z raportem firmy analitycznej blockchain Chainalysis, anonimowa osoba lub grupa ludzi…

Bitcoin wzrasta

Bitcoin odzyskał prawie wszystkie straty z ostatnich kilku godzin, odbijając się po…