btc

Salvador intensyfikuje swoje działania w kierunku Bitcoina zatrudniając popularnego zwolennika tej kryptowaluty w rządzie. Prezydent Salvadoru, Nayib Bukele, powołał na stanowisko doradcy ekonomicznego w Narodowym Urzędzie Bitcoina – Saiffedeana Ammousa, autora książki “The Bitcoin Standard”.

Doradztwo ekonomiczne od specjalisty

Zgodnie z oświadczeniem Urzędu Bitcoina, Ammous będzie doradzał w sprawach związanych z różnymi politykami gospodarczymi, wspierając politykę Bukele dotyczącą wolności gospodarczej i BTC. Prezydent Bukele spotkał się z Ammous’em w ubiegłym tygodniu aby omówić szereg tematów, w tym ekonomię, hydroponikę, hodowlę bydła, planowanie przestrzenne, jak wynika z przekazanego dalej posta na Twitterze z konta autora.

Współpraca z maksymalistami BTC

Urzędowi Bitcoina powierzono nadzór nad wszystkimi projektami związanymi z Bitcoinem w Salvadorze i koordynowanie inicjatyw związanych z tym aktywem z innymi krajami. Pracował także ściśle z urzędnikami narodowymi nad opracowaniem polityk związanych z sektorem krypto. Ammous jest powszechnie uważany za “maksymalistę Bitcoina” – osobę, która jest niezwykle optymistycznie nastawiona do BTC. Co ciekawe odrzuca on większość innych kryptowalut jako technologie zbędne lub wręcz oszustwa. Istniejący członkowie agencji – w tym były gospodarz telewizyjny Max Keiser i Stacey Herbert – również należą do tego obozu.

Polityka krypto Salvadoru już do pewnego stopnia odzwierciedla ten pogląd. Będąc pierwszym i jedynym krajem, który ustanowił Bitcoina jako legalny środek płatniczy uchwalił w styczniu ustawę, która wymaga zatwierdzenia przez krajowego regulatora papierów wartościowych aktywów innych niż Bitcoin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

PayPal posiada 1 miliard dolarów w krypto

Gigant płatności online PayPal posiadał na swoim bilansie prawie 1 miliard dolarów…

PayPal Ventures prowadzi rundę finansowania na 52 mln dolarów dla firmy Web3 Magic

Najnowsza runda finansowania zwiększa łączną kwotę zgromadzonych środków do ponad 80 milionów…

Krypto krach 2022: FTX, Terra Luna i Celsius

Stablecoin TerraUSD bez poparcia w żadnym aktywie rezerwowym. Zadłużony po uszy pożyczkodawca kryptowalutowy Celsius. Podejrzane układy spółek-córek FTX i Alameda Research i korzystanie z aktywów cudzych klientów do pokrycia strat. Podsumowujemy kluczowe wydarzenia 2022 roku w branży kryptowalut.

Współzałożyciel ONFO Coin został znaleziony martwy w Arkansas

Chociaż śledztwo dotyczące tajemniczej śmierci współtwórcy ONFO jest nadal w toku, policja…