• Polski bank PEKAO S.A. wchodzi w świat blockachaina? 
  • Czy Bitcoin i Ether wystrzelą w górę?
  • Czy blockchainowy system cyfrowej tożsamości może wkrótce zastąpić dowody osobiste w Korei Południowej?

Polski bank Pekao S.A. wchodzi w świat blockchaina i będzie tokenizować sztukę

Polski bank Pekao S.A. jako pierwsza tradycyjna instytucja finansowa, wkracza z projektem tokenizacji sztuki. NFT z elementami kompozycji malarskiej Rafała Bujnowskiego, światowej klasy artysty, będą powiązane z kartami płatniczymi Unique wprowadzonymi wspólnie z Mastercard.

Bankowość prywatna od ćwierć wieku oferuje wyjątkową obsługę i rozwiązania finansowe dla zamożnych klientów. Zmieniamy się wraz z ich potrzebami i rynkowymi trendami, dając dostęp do całej palety produktów inwestycyjnych i nie tylko. Zgodnie z naszą strategią podążamy za współczesnymi technologiami, innowacjami i trendami rynkowymi ponieważ kartę kredytową powiązaną z tokenem NFT stajemy się niekwestionowanym liderem nowoczesnych rozwiązań dla klientów Bankowości Prywatnej – wyjaśnia wiceprezes Banku Pekao Jarosław Fuchs.

Każda z kart na awersie będzie miała nadrukowany fragment obrazu „Ściana pracowni”, z którym będzie powiązany niewymienialny token. Stokenizowana wersja dzieła będzie dostępna na polskiej platformie mintiq.io.
Źródło: Comparic.pl.

Tether USDT będzie dostępny w 24 tys. bankomatów w Brazylii

W jednym z najnowszych komunikatów Tether ogłosił, że USDT będzie dostępny w 24 tys. bankomatów.

Według badania przeprowadzonego w styczniu 2021 r. przez Instituto Locomotiva, Brazylia ma około 34 milionów dorosłych bez konta bankowego lub osób, które nie korzystają z niego tak często.

Dodanie tokenów do bankomatów w całej Brazylii daje możliwość włączenia większej liczby osób do systemu finansowego. Przyniesie to poważne zmiany nie tylko w branży płatności, ale także w całym brazylijskim ekosystemie finansowym ”- powiedział CTO Tethera.

Ardoino uważa również, że rosnąca inflacja odepchnęła wielu obywateli Brazyli od bycia częścią rozwijającej się gospodarki. Pod względem samej wartości USDT jest jednym z najczęściej używanych kryptowalut w tym Państwie. Użytkownicy w tym kraju przenieśli ponad 1,4 miliarda dolarów w USDT tylko w sierpniu. Ruch o 1,4 miliarda USDT został dokonany w 79 836 transakcjach.
Źródło: Watcher.guru.

Wieloryby akumulacją Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH)

BTC będący w posiadaniu dużych inwestorów osiągnął najniższy poziom w ciągu ostatnich trzech lat. Mimo to w ostatnich miesiącach obserwuje się intensyfikację popytu na to aktywo. Dzieje się tak pomimo (lub z powodu) tego, że jego cena doświadczyła 60% spadku w 2022 roku.

Według CEO CryptoQuant, wolumen obrotu BTC na giełdach wzrósł 20-krotnie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Ponieważ cena nie podążyła za tym skokiem, można stwierdzić, że aktywo znajduje się w silnej fazie akumulacji.

Analiza Ju pokazuje również, jak Binance rozszerza swoją dominację podczas krypto-zimy. “Odkąd cena Bitcoina uderzyła w poziom 20 000 USD, dominacja Binance w zakresie wolumenu handlu spot gwałtownie wzrosła i wynosi obecnie 84%” – zauważył Ki Young Ju.

Wieloryby kryptowalutowe interesują się również Ethereum. Dane firmy analitycznej Santiment pokazują, że adresy posiadające co najmniej 1 mln ETH zakupiły w ostatnich miesiącach ponad 3,5 mln jednostek tego aktywa. Łączna kwota zainwestowana przez tych inwestorów wyniosła ponad 4,5 mld USD.

Podobnie jak BTC, również ETH jest coraz bardziej deficytowy na giełdach. Odpływ kryptowaluty na tych platformach przewyższył napływ w ciągu ostatnich dwóch tygodni, wskazując na intensyfikację jego akumulacji.

Dopiero okaże się, jak długo wieloryby będą kontynuować akumulację obu aktywów i czy po tej fazie może rozpocząć się nowy rynek byka.
Źródło: Beincrypto.com.

Hongkong chce zalegalizować handel kryptowalutami

Regulator papierów wartościowych w Hongkongu chce zezwolić inwestorom detalicznym na bezpośrednie inwestowanie w aktywa wirtualne i ponownie rozważyć obecne wymagania dotyczące handlu kryptowalutami.

Hongkong, miasto i specjalny region administracyjny Chin, chce odróżnić swoje podejście do regulacji kryptowalut od ogólnego zakazu kryptowalut w Chinach kontynentalnych .

Według Elizabeth Wong, szefowej jednostki ds. technologii finansowych w Komisji Papierów Wartościowych, rząd Hongkongu rozważa wprowadzenie własnego projektu ustawy regulującej kryptowalutę w sposób wolny od Chin.

Najnowsze wieści pojawiły się w dniu 19 października, kiedy Hongkong uruchomił fundusz o wartości 3,8 miliarda dolarów, aby przyciągnąć zagraniczne firmy z powrotem do miasta po masowym odejściu talentów, spowodowanym surowymi blokadami i napiętą sytuacją polityczną.

Według niektórych raportów Hongkong już odniósł sukces pod względem adopcji kryptowalut. Biorąc pod uwagę wiele czynników, takich jak instalacje krypto bankomatów, regulacje i kulturę startupową, Hongkong został uznany za najlepiej przygotowany kraj do powszechnej adopcji kryptowalut w badaniu Forex Suggest opublikowanym w lipcu 2022 roku.
Źródło: Cointelegraph.com.

Korea Południowa rozważa zastosowanie systemu tożsamości cyfrowej opartego na blockchainie

Urzędnicy południowokoreańscy zastanawiają się nad wdrożeniem systemu tożsamości cyfrowej opartego na blockchainie do wykorzystania w procesach rządowych i finansowych.

Rząd planuje wykorzystać oparty na blockchainie system tożsamości cyfrowej i zastąpić istniejący system dowodów osobistych. 

Cyfrowe ID mogą przynieść ogromne korzyści ekonomiczne w finansach, opiece zdrowotnej, podatkach, transporcie i innych obszarach. Ale musi zostac wykonane więcej ocen ryzyka technologicznego, aby upewnić się, że niebezpieczeństwo związane z wprowadzeniem tego rozwiązania nie przeważy korzyści. 

System cyfrowej tożsamości jest tylko jedną z wielu inicjatyw skupionych na blockchainie, którymi zajmuje się Korea Południowa. Kraj ten wykazał szczególne zainteresowanie sektorami web3 i metaverse.

Nadmorskie miasto Changwon postanowiło odtworzyć swój kompleks przemysłowy w metaverse w celu promowania swoich firm i produktów. Seul również ogłosił plan budowy repliki swojego miasta w metaverse. Miasto Seongnam również planuje odtworzyć miasto w metaverse, a cały projekt ma zakończyć się już w 2023 roku.
Źródło: Beincrypto.com.

You May Also Like

Mistrzostwa Świata w Katarze. Czy zakończą krypto zimę?

Jakie wartości łączą piłkę nożną z kryptowalutami? Które tokeny dadzą najwięcej zarobić na Mistrzostwa Świata w Katarze? Dlaczego przegrana Argentyny z Arabią Saudyjską zabolała kryptowaluciarzy?

Phishing problemem w kryptowalutach

Użytkownicy kryptowalut stracili ponad 4 miliony dolarów przez phishing. Co gorsza, strony…

Hongkong uznaje kryptowaluty za prawo własności

Sąd w Hongkongu orzekł, że kryptowaluty są własnością, która może być przetrzymywana…

Dogecoin się umacnia

Dogecoin to kryptowaluta, która powstała w 2013 roku jako żartobliwy projekt. Miał…