Pekin
Pekin

Pekin planuje inwestować w Web3, dążąc do ustanowienia międzynarodowej dominacji w tej dziedzinie. Chiny wydają się otwierać na pewne obszary tej branży. Pomimo surowego stanowiska wobec handlu i posiadania kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum, kraj ten dąży do rozwoju Web3.

Forum Zhongguancun

Podczas równoległego forum Forum Zhongguancun 2023, zwanego Rozwojem Przyszłego Przemysłu Internetowego Web3, Komisja Nauki i Technologii Miejskiej w Pekinie we współpracy z Komitetem Zarządzającym Parku Nauki i Technologii Zhongguancun, opublikowały wspólny dokument zatytułowany “Innowacje i rozwój Web3 w Pekinie”. Zgodnie z dokumentem, Web3 stanowi znaczący przełom w krypto i szeroko pojętej gospodarce, a ponadto jest technologią opisaną jako 

,,nieunikniony trend w przyszłym rozwoju przemysłu internetowego, trójwymiarowa przestrzeń o wysoko immersyjnym interaktywnym doświadczeniu i połączeniu świata wirtualnego i rzeczywistego”.

Web3 na świecie 

Dodatkowo, lokalne raporty wskazują, że USA nadal prowadzi rozwój globalnej branży Web3, podczas gdy UE zwraca uwagę na politykę ochrony prywatności. Ponadto Japonia i Korea Południowa dążą do zostania liderami w obszarze Web3.Pekin zajmuje wiodącą pozycję w rozwoju przemysłu Web3, co prowadzi nas do kolejnego aspektu nowych technologii. 

Pekin zainwestuje co najmniej 14 milionów dolarów rocznie w Web3

Dokument wskazuje, że dzielnica Chaoyang planuje inwestować co najmniej 100 milionów juanów corocznie w specjalne fundusze na wsparcie budowy ekosystemu przemysłu Web3. Odpowiada to kwocie około 14 milionów dolarów. Warto zauważyć, że ten krok jest podejmowany pomimo ogólnego negatywnego stanowiska Chin wobec kryptowalut. Kraj ten wielokrotnie zakazywał Bitcoin i wielokrotnie wyrażał swoje restrykcyjne stanowisko w stosunku do krypto. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Nie każdy wieloryb jest zwycięzcą – ten stracił 147 tys dolarów na ETH na memecoinach

Tajemniczy wieloryb brał również udział w kontrowersyjnym projekcie PSYOP. Przestrzeń kryptowalut pełna…

Krypto giełda TrigonX wyłania się z gruzów FTX

TrigonX powraca z zaświatów po tym, jak w grudniu wpadł w stan…

BitFlyer wprowadza limity wpłat kryptowalut

Przyjmując ograniczenia dotyczące transakcji pomiędzy giełdami, BitFlyer nadal umożliwia transakcje do i…

Władze Izraela Konfiskują Kryptowaluty od organizacji terrorystycznych

Izraelskie ministerstwa obrony i sprawiedliwości współpracowały z wieloma agencjami wywiadowczymi i egzekwującymi…