paypal

Najnowsza runda finansowania zwiększa łączną kwotę zgromadzonych środków do ponad 80 milionów dolarów.  Firma Magic, zebrała 52 miliony dolarów w strategicznej rundzie finansowania prowadzonej przez PayPal Ventures, co podnosi wycenę spółki do kwoty prawie 500 milionów dolarów. Inne podmioty uczestniczące w rundzie finansowania to Cherubic, Synchrony, KX, Northzone i Volt Capital. Najnowsza infuzja kapitału zostanie wykorzystana do rozszerzenia funkcjonalności Magic i umożliwienia rosnącej liczby zastosowań. Projekt skupi się również na głębszej integracji w Unii Europejskiej (UE) i regionie Azji i Pacyfiku (APAC).

Magic ułatwia masowe przyjęcie Web3

Komentując najnowsze wydarzenia, Alan Du, partner w PayPal Ventures, stwierdził, że: ,,Masowe przyjęcie Web3 to gorący temat, a Magic ułatwia to dzięki bezpiecznemu i prostemu rozwiązaniu. Jesteśmy dumni, inwestując w Magic, i wierzymy, że firma pomoże promować rosnącą liczbę zastosowań Web3 wśród globalnych marek.”

Globalizm dla Web3 

Sean Li, współzałożyciel i dyrektor generalny Magic, podkreślił, że globalne marki zdały sobie sprawę z potencjału blockchaina poza kryptowalutami i wykorzystują go do angażowania swoich klientów i monetyzacji doświadczenia na nowe sposoby. Li ujawnił, że Magic współpracuje z firmami z listy Fortune 500, aby dostarczyć ich zastosowania Web3 do codziennych użytkowników. Według statystyk, dostawca WaaS wygenerował ponad 20 milionów unikalnych portfeli, a jego SDK jest używane przez ponad 130 000 deweloperów. Skalowalność Magic pozwala na tworzenie ponad 2000 portfeli na sekundę (wps), w porównaniu do najszybszych alternatyw, które oferują 80-100 wps. Poza Magic, wiele innych firm w przestrzeni Web3 stawia na model portfela jako usługi, który pozwala użytkownikom na włączanie narzędzi krypto do swoich operacji. Coinbase niedawno ogłosił rozpoczęcie usługi WaaS, która pozwoli firmom na dostosowywanie portfeli blockchainowych dla swoich klientów.To pokazuje, że blockchain może mieć świetne zastosowanie w każdej branży. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

OpenAI i problemy regulatora

CEO OpenAI, Sam Altman, rozmawiał z urzędnikami europejskimi w Brukseli, ostrzegając przed…

Amerykański bank inwestycyjny Cowen zamyka ddział kryptowalutowy

Amerykański boutique’owy bank inwestycyjny Cowen Inc. zamyka swoją jednostkę zajmującą się aktywami…

Chiny i spory kryptowalutowe

Mimo że Chiny nałożyły techniczny zakaz używania kryptowalut, istnieje tam system prawny…

Polski bank Pekao S.A. wkracza w świat blockchain. Krypto Wiadomości 17-23.10.2022

Polski bank Pekao S.A. wchodzi w świat blockchain, USDT w 24 000 bankomatach w Brazylii, a wieloryby akumulują Bitcoina i Ethereum.