OKX

Siódmy raport PoR OKX pokazuje, że giełda posiada w swoich rezerwach bitcoiny, ethereum i USDT o wartości 10 miliardów dolarów. Na Seszelach zlokalizowana giełda kryptowalut OKX opublikowała swój siódmy raport dotyczący dowodu posiadania rezerw (PoR). Pokazujeon, że OKX ma rezerwy na poziomie 10 miliardów dolarów w bitcoinach (BTC), ethereum (ETH), Tetherze (USDT) i innych aktywach.

Koniec audytu 

Audyt, który zakończył się 19 maja 2023 roku, pokazuje, że aktualne współczynniki rezerw OKX wynoszą 103% dla BTC, 103% dla ETH i 103% dla USDT. PoR obejmuje także 19 innych powszechnie używanych kryptoaktywów, takich jak USD Coin (USDC), Ripple (XRP), Dogecoin (DOGE), Solana (SOL) i Tron (TRX). Od kwietnia użytkownicy mogą niezależnie zweryfikować wypłacalność OKX za pomocą technologii Zero-Knowledge Scalable Transparent Argument of Knowledge (zk-STARK). Technologia zk-STARK chroni salda kont innych stron, zabezpieczając w ten sposób ich prywatność. Giełda kryptowalut ujawniła swoje zamiary wdrożenia uaktualnienia technologii zk-STARK w marcu, aby użytkownicy mogli sprawdzić, czy wszystkie depozyty klientów zostały uwzględnione, porównując netto kapitał własny aktywów użytkowników do rezerw giełdy.

Wzrost o ponad 30% od stycznia

Warto zauważyć, że wartość w dolarach amerykańskich rezerw BTC, ETH i USDT OKX na maj spadła o 400 milionów dolarów w porównaniu do 10,4 miliarda dolarów opublikowanego w kwietniu. Jednakże jest to wartość o 33% wyższa niż rezerwa ze stycznia, kiedy OKX zgłosiła 7,5 miliona dolarów w aktywach. Lennix Lai, Globalny Dyrektor Handlowy OKX, powiedział:

,,Od końca 2022 roku, OKX ustanawia najwyższe standardy branżowe w zakresie bezpieczeństwa i transparentności za pomocą Proof of Reserves. Nasza obietnica dla użytkowników to dalsze doskonalenie naszego systemu PoR i uproszczenie wykorzystania technologii zero-knowledge. Postrzegamy PoR jako dynamiczny proces, który jest absolutnie niezbędny, aby zdobyć i utrzymać zaufanie naszych użytkowników na długą metę.”

OKX kontynuuje ekspansję

Podczas gdy OKX kontynuuje swoje dążenie do transparentności w branży kryptowalut, rozpoczęło misję ekspansji, mając na celu rozszerzenie swojej obecności na inne lokalizacje. W zeszłym tygodniu firma z siedzibą na Seszelach złożyła wniosek o uzyskanie statusu zarejestrowanego dostawcy usług związanych z aktywami cyfrowymi (DASP) we Francji na mocy Autorité des Marchés Financiers (AMF) i Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution (ACPR). Na początku tego miesiąca, OKX ujawniło również swoje plany otwarcia biura w Turcji, uznając ten kraj za rozwijające się centrum innowacji i ekspertów w dziedzinie blockchain z bazą użytkowników, która ma silny apetyt na krypto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Nowe zasady AML dla kryptowalut w ZEA

Licencjonowane instytucje finansowe (LIF) znajdują się obecnie pod nowymi regulacjami wprowadzonymi przez…

Ulepszenie Shanghai na Ethereum

Nagrody dla stakerów po ulepszeniu Shanghai na Ethereum umożliwiają łatwiejsze wykrywanie podejrzanych…

Tether zaczyna wydobywać BTC

Rozszerzając swoje działania w kierunku wydobycia kryptowalut, Tether podkreśla możliwość Urugwaju do…

ChatGPT niepoprawnie interpretuje najwyższą cenę Bitcoin’a

Według chatbota opartego na AI, główna kryptowaluta przekroczyła próg 100 tys. dolarów…