kryptowaluty

Licencjonowane instytucje finansowe (LIF) znajdują się obecnie pod nowymi regulacjami wprowadzonymi przez Centralny Bank Zjednoczonych Emiratów Arabskich (CBUAE). W związku z powyższym dojdzie do masowych weryfikacji tożsamości wszystkich klientów krypto. Aktualizacja wejdzie w życie w ciągu miesiąca.

CBUAE publikuje wytyczne dla LIF

Dzisiaj CBUAE opublikował wytyczne dla LIF dotyczące ryzyka związanego z aktywami wirtualnymi i dostawcami usług z tym związanych. Dokument zawiera 44 strony przepisów i określa nowe zasady dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu dla instytucji bankowych, które angażują się w działania związane z kryptowalutami w ZEA. Ustawa uwzględnia globalne standardy Grupy Działań Finansowych. Według definicji centralnego banku, LIF to wszystkie nie-kryptograficzne instytucje finansowe, które nawiązują relacje z dostawcami aktywów wirtualnych (VASP), w tym banki, firmy finansowe, giełdy, dostawcy usług płatniczych i firmy ubezpieczeniowe.

Weryfikacja klientów i monitorowanie transakcji

Zgodnie z wytycznymi, LIF powinny złożyć wniosek do centralnego banku o nie-wnoszenie sprzeciwu do otwarcia kont dla każdego VASP indywidualnie. Współpraca z VASP bez krajowej licencji jest zabroniona. Oprócz ogólnego procesu weryfikacji klientów przed nawiązaniem jakiejkolwiek relacji, LIF będą musiały zrozumieć charakter biznesu klienta. Ten etap sugeruje stworzenie profilu klienta, w tym rodzajów i wolumenów transakcji, które klient ma zamiar podjąć. LIF będą również miały obowiązek monitorować wolumeny nieinstytucjonalnych, indywidualnych transakcji krypto klientów z VASP z jurysdykcji o wysokim ryzyku. W tych przypadkach, klienci mogą przenosić aktywa wirtualne tylko na swoje własne konto poza ekosystemem VASP licencjonowanym przez ZEA.

Spotkanie w HongKongu 

Tymczasem przedstawiciele CBUAE spotkali się ze swoimi odpowiednikami z Hongkong Monetary Authority aby omówić współpracę w zakresie regulacji dotyczących aktywów cyfrowych. Oba banki centralne zobowiązały się również do kontynuowania dyskusji na temat wspólnych inicjatyw powiązanych z KYC i AML. 

Nowe przepisy i nowa jakość usług krypto

Wchodzące w życie przepisy stanowią krok w kierunku większej transparentności i regulacji w przemyśle kryptowalutowym, co ma na celu zapobieganie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Zmiana ta podkreśla rosnące zainteresowanie i akceptację aktywów cyfrowych na świecie. Zarówno organy regulacyjne, jak i tradycyjne instytucje finansowe starają się zrozumieć i dostosować do szybko rosnącego rynku aktywów cyfrowych. Miejmy nadzieję, że przepisy pomogą temu sektorowi w zwiększeniu jakości usług oraz bezpieczeństwa klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Zarabianie w krypto na GTA

Model ,,Play To Earn” nie jest już postrzegany jako efektywny model biznesowy…

BitFlyer wprowadza limity wpłat kryptowalut

Przyjmując ograniczenia dotyczące transakcji pomiędzy giełdami, BitFlyer nadal umożliwia transakcje do i…

Brytyjska Izba Lordów zatwierdza projekt ustawy umożliwiający konfiskatę kryptowalut przez władze

Izba Lordów, czyli wyższa izba parlamentu Wielkiej Brytanii, przyjęła brytyjski projekt ustawy,…

KuCoin wdraża KYC Dla wszystkich użytkowników

Giełda kryptowalut z siedzibą na Seszelach, KuCoin, wprowadza obowiązkowe ulepszenia KYC, gdy…