NFT
NFT

Jeszcze dzisiaj pisaliśmy w tym miejscu -> zobacz o drugiej turze NFT od Donalda Trumpa. Przed chwilą pojawiło się powiadomienie wskazujące, że wyprzedano wszelkie NFT Trump Digital Trading Cards! To jedno z najszybciej wyprzedanych NFT w historii kryptowalut. W jakiej cenie sprzedano tokeny? Czy opinia publiczna na temat Trumpa może wpłynąć negatywnie na ich wartość? O tym wszystkim piszemy poniżej!

Koniec sprzedaży 

Druga kolekcja NFT licencjonujących nazwisko i wizerunek byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa wyprzedała się 19 kwietnia, czyli jeden dzień po jej początkowej premierze. Sama kolekcja składała się z 47 000 cyfrowych kolekcjonerskich żetonów Trumpa, a ich cena wynosiła 99 dolarów za sztukę. Całość sprzedaży dała ponad 4,65 mln dolarów. 

Dlaczego jest bum na NFT Trumpa? 

Tokeny Donalda Trumpa cieszą się niezwykłą popularnością z powodu jego “nazwiska, podobizny i wizerunku”. To osobiste cyfrowe kolekcje lub “karty handlowe”, które możesz zbierać, gromadzić, handlować itp. Można pomyśleć o nich jak o tradycyjnych kartach baseballowych lub koszykarskich, ale przechowywanych cyfrowo, więc nigdy nie musisz się martwić o fizyczne uszkodzenia. Sam proces zakupu odbywał się za pomocą karty kredytowej, bądź wETH. Co ciekawe-sam proces sprzedaży wymagał na klientach przejście procedury KYC-Know Your Customer i to nawet jeśli zapłacili za pomocą kryptowalut, aby otrzymać kolekcje! Według założeń – dzięki NFT ich posiadacze będą mogli zobaczyć w zdigitalizowanej wersji jego życie polityczne.

Sytuacja Trumpa, a wartość tokenów 

Deweloperzy twierdzą, że każde NFT jest cyfrowo ręcznie podpisane przez byłego prezydenta. Zaznaczają oni jednocześnie, że: 

,,Te cyfrowe karty handlowe nie mają charakteru politycznego oraz nie są związane z kampanią w tym zakresie” 

Co ciekawe-gdy 31 marca wielka ława przysięgłych na Manhattanie oskarżyła byłego prezydenta USA o ponad 30 zarzutów związanych z rzekomym oszustwem biznesowym, to mimo tychże oskarżeń cena pierwszej tury NFT Trumpa znacząco wzrosła! Niestety od dzisiaj zakup tokenów zawierających opis jego życia politycznego będzie prawdopodobnie niemożliwe. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

FTX i sprawa Alameda Research. Jak doszło do bankructwa i co to oznacza dla branży?

Dziś FTX ma na swoim koncie ponad 9 miliardów dolarów długu wobec inwestorów, a jednocześnie tylko 900 milionów dolarów w płynnych aktywach. Bo w piątek 11 listopada giełda FTX ogłosiła upadłość, doświadczyła ataku hakerskiego, a jej współzałożyciel i dyrektor generalny podobno uciekł do Ameryki Południowej. Przybliżamy kulisy jednego z największych w ostatnim czasie krachów na rynku kryptowalutowym i tłumaczymy, jakie będzie to miało konsekwencję dla branży.

Rosyjskie portfele BTC ujawnione

Zgodnie z raportem firmy analitycznej blockchain Chainalysis, anonimowa osoba lub grupa ludzi…

Druga tura NFT Donalda Trumpa

Donald Trump wypuszcza na rynek kolejną partię NFT. W ten sposób były…

OKX wysłał 60 mln USD do Alameda Research

Giełda kryptowalut OKX przekazała około 60 milionów dolarów do portfeli związanych z…