giełda

Inwestorzy i spekulanci krótkoterminowi na rynku Bitcoina tradycyjnie stosowali strategię “kupowania na spadkach”, jednak obecnie wydaje się, że ten nastrój słabnie. Obecnie traderzy bitcoina często kupują na krótkoterminowych, niewielkich spadkach cen kryptowalut, ale obawiają się kupowania na dłuższych i większych przestojach, bądź kryzysach. Mało kto mówi o kupowaniu na spadkach, co sugeruje bardzo słabe nastroje rynkowe.

Bitcoin zniżkuje do poziomu wsparcia

Co więcej, ceny Bitcoina spadły o prawie 15% od momentu jego wzrostu do nieco poniżej 31 000 dolarów w połowie kwietnia. Brak obrotu w tym momencie również sugeruje, że ten spadek jeszcze nie jest na tyle niski, aby zachęcić do większych zakupów. Metryka MVRV (wartość rynkowa do zrealizowanej wartości) wskazuje, że zdecydowana większość kryptoaktywów na rynku daje sygnały o tym, by nie kupować.

Kryptowalutowa perspektywa rynkowa

Rynki kryptowalut spadły do dziesięciotygodniowego minimum w późnych godzinach handlu 25 maja, a całkowita kapitalizacja spadła do 1,14 biliona dolarów. Odzyskały one tylko nieznacznie kurs podczas piątkowej sesji handlowej w Azji, co sugeruje, że nadchodzący weekend może przynieść dalszą konsolidację. Po spadku do 26 000 dolarów, ceny BTC wzrosły o pół procenta w ciągu dnia, ale nadal utrzymują się na bocznej ścieżce.

Długoterminowe wsparcie dla Bitcoina

W przypadku dalszego spadku, kolejne wsparcie dla Bitcoina można znaleźć na poziomie około 25 000 dolarów. Ceny Ethereum spadły do 1 770 dolarów wczoraj, ale od tego czasu odzyskały na wartości i obecnie wynoszą około 1 807 dolarów.

Zmienność na rynku altcoinów

Jedynymi altcoinami, które obecnie notują zauważalne wzrosty, są XRP, MATIC i LTC – każdy z nich zyskał 3% w ciągu dnia.

Bitcoin osiąga kluczowy poziom wsparcia

Firma analityczna Glassnode zauważyła, że korzystając z poprzedniego szczytu rynku byka jako punktu odniesienia, cena Bitcoina spadła do złotego stosunku Fibonacciego na poziomie -61,8%. Czyli znalazła się na poziomie 26 200 dolarów, do którego ceny spadły kilka godzin temu. Czy według Was cena bitcoina wzrośnie w kolejnym tygodniu? Dajcie znać w komentarzu! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Ulepszenie Shanghai na Ethereum

Nagrody dla stakerów po ulepszeniu Shanghai na Ethereum umożliwiają łatwiejsze wykrywanie podejrzanych…

Liechtenstein – płatności za usługi w BTC

Daniel Risch, Premier Liechtenstein, zasugerował, że Bitcoin może odgrywać coraz większą rolę…

Digital Currency Group zamyka TradeBlock

TradeBlock – oddział zajmujący się wykonaniem transakcji i głównym brokerage’em w ramach…

Neuralink umieści chipa w ludzkim mózgu 

Urządzenie Neuralink zaprojektowane jest do wszczepienia chirurgicznego i jak twierdzi CEO Elon…