Gemini
Gemini

Wiceprezes ds. Produktu MUFG, Tatsuya Saito, uważa, że Japonia może stać się globalnym centrum emisji stablecoinów. Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) – największa instytucja finansowa w Japonii – rozważa wydawanie globalnych stablecoinów za pośrednictwem swojej platformy blockchain. Bank wcześniej ujawnił plany wprowadzenia takich tokenów powiązanych z wartością jena japońskiego.

Działanie MUFG 

Nowa Krypto-Koncepcja MUFG prowadzi rozmowy z liderami branży i innymi firmami na temat wybijania stablecoinów powiązanych z walutami zagranicznymi, takimi jak dolar amerykański. Aby to zrobić, zamierza skorzystać z platformy blockchain Progmat, powiedział wiceprezes ds. Produktu Tatsuya Saito. Dyrektor dodał, że potencjalnymi partnerami w tym przedsięwzięciu jest kilka lokalnych instytucji finansowych, firm rozrywkowych oraz innych firm niefinansowych. Zapytania pochodzą również od organizacji zagranicznych, co oznacza, że Japonia mogłaby stać się globalnym hubem dla stablecoinów, jak to widzi Saito.

Rynek azjatycki, a rynek stablecoinów

Takie produkty finansowe były przedmiotem zwiększonej kontroli w tym azjatyckim kraju, zwłaszcza po upadku algorytmicznego stablecoina UST w zeszłym roku, który spowodował straty inwestorów na wielomiliardowym poziomie. Japońskie władze uznają stablecoiny za pieniądz cyfrowy, ale stwierdziły, że mogą być one wydawane tylko przez licencjonowane banki, agencje przekazów pieniężnych lub firmy zarządzające funduszami. Saito pochwalił niedawno wprowadzone ustawodawstwo, utrzymując, że mogłoby ono przynieść dodatkową ochronę konsumentów:

“Wydawcy i użytkownicy mogą czuć się bezpiecznie korzystając ze stablecoinów.”

Rząd Japonii, pod kierownictwem premiera Fumio Kishida, umożliwił lokalnej branży krypto rozwój poprzez wprowadzenie korzystnych zasad. Zatwierdził politykę, która powinna przyspieszyć sektor Web3 w kraju.

Lobby podatkowe w sprawie stablecoinów 

Dodatkowo, czołowe grupy lobbystyczne podniosły swoje głosy w kwestii opodatkowania krypto, nalegając, aby organ rządzący obniżył stawki. Jeśli ich życzenie zostanie zatwierdzone, firmy krajowe będą zwolnione z płacenia podatków od zysków papierowych na posiadaniu kryptowalut, jeżeli posiadają je w celach innych niż krótkoterminowe transakcje. Eksperci twierdzą, że taki stablecoin mógłby pozwolić podmiotowi na rozwinięcie swojej sieci płatności poprzez natychmiastowe rozliczanie transakcji papierów wartościowych. Takie procedury pieniężne są obecnie dość kosztowne i mogą zająć kilka dni do finalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Władze Izraela Konfiskują Kryptowaluty od organizacji terrorystycznych

Izraelskie ministerstwa obrony i sprawiedliwości współpracowały z wieloma agencjami wywiadowczymi i egzekwującymi…

Gemini i Genesis Global Capital chcą oddalenia pozwu

Giełda kryptowalut Gemini i bankrutujący pożyczkodawca cyfrowych aktywów, Genesis Global Capital, wspólnie…

Krypto giełda TrigonX wyłania się z gruzów FTX

TrigonX powraca z zaświatów po tym, jak w grudniu wpadł w stan…

Kupno banku nie rozwiąże problemu krypto – twierdzi CEO Binance

CZ wskazał na przykłady takie jak złożoność regulacyjna i wymagania kapitałowe jako…