Memcoiny
Memcoiny

Memcoiny i wzrost ich popularności wpłynął na zwiększenie opłat transakcyjnych Bitcoina do najwyższego poziomu od wielu lat. Niemniej jednak, obecne koszty transakcyjne BTC wciąż pozostają dalekie od poziomów historycznych. Obecnie opłaty transakcyjne Bitcoina gwałtownie wzrosły na początku maja, osiągając najwyższy poziom w ciągu ostatnich dwóch lat. W dniu 3 maja całkowita kwota opłat przekazanych na blockchainie Bitcoin wyniosła 3,5 miliona dolarów, co stanowi około 400% wzrost w stosunku do końca kwietnia. Średnia opłata za transakcję Bitcoin wyniosła 7,2 USD.

Pepe Coin i inne memcoiny

Zwiększone zainteresowanie memecoinami, takimi jak Pepe Coin (PEPE), wywołało niepożądane skutki dla Bitcoina i wpłynęło na wzrost opłat transakcyjnych. Według danych ze strony CryptoFees, w okresie od maja 2021 do maja 2023 całkowite opłaty transakcyjne Bitcoin zostały mocno podkręcone. Ostatni wzrost opłat transakcyjnych BTC jest w dużej mierze przypisywany gwałtownemu wzrostowi aktywności związanej z transakcjami BRC-20. Galaxy Research informuje, że 50% wszystkich transakcji Bitcoin z dnia 2 maja miało związek z transakcjami BRC-20.

Czym jest BRC – 20?

BRC-20 to standard tokenów wzorowany na standardzie ERC-20 Ethereum, który umożliwia użytkownikom emisję i transfer zamiennych tokenów na blockchainie Bitcoin. Standard ten, stworzony przez anonimowego analityka on-chain znanego jako Domo, został wprowadzony w marcu 2023 roku i jest wciąż w fazie eksperymentalnej. Ponadto Standard tokenów BRC-20 stał się bardzo popularny w branży kryptowalutowej, szczególnie w kontekście gwałtownego wzrostu memecoina PEPE, który w ciągu ostatnich siedmiu dni wzrósł o ponad 600%, osiągając swój rekordowy poziom 0,00000216 USD w dniu 5 maja.

Memcoiny wpływają na rynek krypto

Nie tylko blockchain Bitcoin odczuł wpływ szału memecoinów, gdyż opłaty za gaz na blockchainie Ethereum również poszybowały ostatnio do nowych, wielomiesięcznych szczytów. Według CryptoFees, 2 maja opłaty transakcyjne ETH osiągnęły łączną kwotę ponad 19 milionów dolarów, co stanowi poziom niespotykany od maja 2022 roku. Mimo wzrostu opłat transakcyjnych Bitcoin, obecny koszt transakcji BTC jest wciąż daleki od poziomów historycznych. Najwyższe opłaty transakcyjne Bitcoin w historii zostały odnotowane w kwietniu 2021 roku, kiedy to średni koszt transakcji BTC prawie osiągnął 70 dolarów w związku z dużym spadkiem hash rate sieci. Poprzedni rekordowy poziom opłat transakcyjnych BTC odnotowano w 2017 roku, kiedy koszty transakcji przekroczyły 60 dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Stablecoin Zimbabwe oparty na złocie

Centralny bank Zimbabwe ogłosił wprowadzenie nowego aktywa cyfrowego, które będzie zabezpieczone złotem.…

Demokraci krytykują ustawę o stablecoinach

Demokraci krytykują projekt ustawy o stablecoinach, który został opublikowany przez Komitet Finansów…

Krypto krach 2022: FTX, Terra Luna i Celsius

Stablecoin TerraUSD bez poparcia w żadnym aktywie rezerwowym. Zadłużony po uszy pożyczkodawca kryptowalutowy Celsius. Podejrzane układy spółek-córek FTX i Alameda Research i korzystanie z aktywów cudzych klientów do pokrycia strat. Podsumowujemy kluczowe wydarzenia 2022 roku w branży kryptowalut.

Kenia i Venom Foundation łączą siły

Hub blockchain i Web3 będzie służył jako centrum wymiany wiedzy i współpracy…