wzrost

Pomimo spadków w obszarze zdecentralizowanego finansowania (DeFi), przemysł zdecentralizowanych aplikacji (dapp) kontynuuje swoje wzrosty. Zgodnie z miesięcznym raportem branżowym DappRadar, przemysł zdecentralizowanych aplikacji wzrósł o 9,97% w maju. Średnia liczba codziennie aktywnych unikalnych portfeli (dUAW) wyniosła 1 967 051, jak podaje raport. Badanie przypisuje wzrost sektorowi gier i DeFi. Oba sektory ,nadal wykazują obiecujące oznaki wzrostu i stabilności, co dodatkowo potwierdza znaczenie tego rozwijającego się przemysłu.

Dominacja Dappów z sektora gier

Sektor gier był dominujący z całej aktywności dapp. Wzrósł on o 5,97% w maju w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Gry na blockchainie miały również 77% dominacji nad transakcjami całego przemysłu dapp – z 550 milionami transakcji, jak podaje raport. Unikalne aktywne portfele DeFi wzrosły o 18%, co daje sektorowi 31% udziału w rynku dapp. Dappy społecznościowe były trzecim co do wielkości sektorem przemysłu, z 12% dominacją na rynku. ,,Pomimo rosnącego hype’u i zwiększonego przyjęcia protokołów DeFi, TVL prezentuje odmienną narrację, pokazującą 4,3% spadku”. BNB Chain był liderem rynku w zakresie aktywności dapp, z 8,68% wzrostem, osiągając 532 056 dUAW. Ciekawe – zaobserwowany wzrost dUAW wystąpił w blockchainach oferujących produkty DeFi. Stargate Finance był najpopularniejszym dappem miesiąca pod względem dUAW. 

Perspektywy dla rynku kryptowalut

Rynki kryptowalut również zanotowały spadek w maju, a łączna kapitalizacja zmniejszyła się o 2%. Niemniej jednak w aspekcie dziennym łączna kapitalizacja wzrosła o 0,9% w ciągu dnia do 1,18 biliona dolarów. BTC zanotowało niewielki wzrost, przekraczając ponownie 27 000 dolarów, natomiast ETH wzrosło o 1,5% do kwoty 1883 dolarów. Niskie wolumeny i zmienność utrzymują kryptoaktywa w stabilności, lecz dane on-chain sugerują, że wybicie jest nieuniknione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Krypto krach 2022: FTX, Terra Luna i Celsius

Stablecoin TerraUSD bez poparcia w żadnym aktywie rezerwowym. Zadłużony po uszy pożyczkodawca kryptowalutowy Celsius. Podejrzane układy spółek-córek FTX i Alameda Research i korzystanie z aktywów cudzych klientów do pokrycia strat. Podsumowujemy kluczowe wydarzenia 2022 roku w branży kryptowalut.

Bitcoin wzrasta

Bitcoin odzyskał prawie wszystkie straty z ostatnich kilku godzin, odbijając się po…

Bank of Korea bada kryptowaluty

Południowokoreański bank centralny (Bank of Korea) będzie miał dostęp do danych dotyczących…

SEC ponownie o kryptowalutach?

Amerykański regulator – Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) – zdecydował się…