binance

CZ wskazał na przykłady takie jak złożoność regulacyjna i wymagania kapitałowe jako powody, dla których nie jest skłonny do zakupu banku przez Binance. Co jeszcze uważa na ten temat założyciel jednej z największych giełd na świecie? Dajcie znać w komentarzach! 

CZ zabiera głos 

CEO Binance, Changpeng Zhao, twierdzi, że firma raczej nie kupi żadnych instytucji bankowych, mimo rosnących obaw o banowanie firm kryptowalutowych.

Zawalenie się kilku banków w Stanach Zjednoczonych w tym roku spowodowało obawy, że zbiór banków przyjaznych dla kryptowalut staje się coraz mniejszy. Byli kluczowi bankowi partnerzy, Silvergate, Silicon Valley Bank i Signature Bank skapitulowali w tym roku.

Tymczasem w Australii Binance ogłosiło zatrzymanie swoich usług w dolarach australijskich, po tym jak jego dostawca płatności zdecydował się zakończyć wsparcie dla giełdy. Giełda nadal nie znalazła alternatywnego dostawcy.

Kwestia zakupu banku

Podczas odcinka podcastu Bankless w dniu 29 maja, CZ odpowiedział na pytanie od popularnego użytkownika Twittera, DegenSpartana, który z humorem zapytał: 

,,Czy mógłbyś, proszę, kupić bank i uczynić go przyjaznym dla krypto?”

“Cóż, rzeczywiście na to patrzyliśmy. Rzeczywistość jest o wiele bardziej skomplikowana niż koncepcja. Kupujesz jeden bank, działa tylko w jednym kraju, a musisz nadal radzić sobie z regulacjami bankowymi tego kraju. To nie znaczy, że możesz kupić bank i robić, co chcesz.Jeśli regulatorzy bankowi mówią, ‘nie możesz pracować z krypto’, to mogą ci zabrać licencję, jeśli to zrobisz. Kupno banku nie zapobiega temu, że regulatorzy mówią ci ‘nie, nie możesz dotykać krypto”

powiedział CZ.

Wnikając głębiej w ten temat, CZ argumentował, że nawet gdyby Binance kupił jeden bank, wciąż potrzebowałby odpowiednich banków na całym świecie do pełnego przepływu gotówki, a niestety większość z tych banków jest w USA.

Binance idzie w kierunku Japonii 

Banki nie są tanie. Banki są bardzo drogie przy bardzo małych dochodach z działalności biznesowej. Wymagane kapitały są bardzo wysokie, a zatwierdzenie regulacyjne dla kupna banku jest takie samo lub większe, niż dla założenia nowego banku, co jest bardzo uciążliwe. Według CZ: 

“Wiele banków nie ma solidnych modeli biznesowych. Są to bardzo ryzykowne biznesy. Biorą pieniądze klientów, pożyczają je, próbują zarobić, jeśli ich nie odzyskają, ogłaszają upadłość. W wielu krajach rząd ich ratuje, ale nie lubię prowadzić takich biznesów.”

Ostatecznie jednak CZ stwierdził, że Binance może zainwestować niewielkie sumy w banki, aby miejmy nadzieję wpłynąć na nie, by były bardziej przyjazne dla krypto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Pekin zainwestuje 14 milionów dolarów w Web3

Pekin planuje inwestować w Web3, dążąc do ustanowienia międzynarodowej dominacji w tej…

Nie każdy wieloryb jest zwycięzcą – ten stracił 147 tys dolarów na ETH na memecoinach

Tajemniczy wieloryb brał również udział w kontrowersyjnym projekcie PSYOP. Przestrzeń kryptowalut pełna…

Celsius zaczyna sprzedaż altcoinów na rzecz BTC i ETH

Z powodu surowej polityki SEC wobec altcoinów, Celsius zmienia swój plan dystrybucji…

BitFlyer wprowadza limity wpłat kryptowalut

Przyjmując ograniczenia dotyczące transakcji pomiędzy giełdami, BitFlyer nadal umożliwia transakcje do i…