Kucoin
Kucoin

Giełda kryptowalut KuCoin ogłosiła, że w pełni zrekompensuje straty poniesione przez użytkowników z powodu fałszywej promocji na Twitterze. Oficjalne konto Twitterowe giełdy zostało niedawno zhakowane, co spowodowało, że użytkownicy stracili swoje środki na fałszywej promocji. Platforma kryptowalutowa obiecała zrekompensować straty z tego zdarzenia. Jak przebiegła kradzież kapitału? Ile środków musi oddać platforma? O tym piszemy poniżej!

Kiedy doszło do ataku na KuCoin?

KuCoin potwierdziła, że jej konto na Twitterze zostało zhakowane na około godzinę, a sam atak miał miejsce 24 kwietnia o 8:00 czasu wschodniego. Atakujący opublikowali fałszywą aktywność, aby skłonić użytkowników KuCoin do myślenia, że uczestniczą w oficjalnym wydarzeniu. Do tej pory giełda zidentyfikowała 22 transakcje, które były związane z incydentem i zadeklarowała, że zrekompensuje straty poszkodowanym. Przedsiębiorstwo wezwało ofiary do skontaktowania się z nimi w celu uzyskania pomocy i obiecało wdrożyć lepsze środki bezpieczeństwa, aby zapobiec podobnym incydentom w przyszłości.

Ile wynoszą straty?

Konto Twitter giełdy kryptowalut KuCoin z siedzibą na Seszelach, zostało krótkotrwale zhakowane, co spowodowało straty w wysokości 22 628 dolarów. Według coinpedia.org, KuCoin ma ponad 27 milionów użytkowników na całym świecie oraz 2,4 miliona obserwujących na Twitterze. Firma straciła kontrolę nad swoim kontem społecznościowym na około 45 minut od północy 24 kwietnia (UTC+2). W tym czasie odpowiedzialni za hakowanie opublikowali fałszywe aktywności promocyjne, które spowodowały, że kilku użytkowników straciło swoje aktywa. Raporty wskazują, że fałszywa aktywność na Twitterze KuCoin umożliwiła wykonanie około 22 transakcji dotyczących Bitcoinów i Ethereum.

Konto odzyskane

Pomimo, że zespół KuCoin odzyskał kontrolę nad kontem, to środki w wysokości około 22 628 dolarów zostały utracone. Firma zobowiązała się do zrekompensowania funduszy dla wszystkich poszkodowanych i zweryfikowanych klientów, a w celu zapobieżenia takim incydentom w przyszłości, wprowadziła kilka innych środków bezpieczeństwa oprócz autoryzacji dwuskładnikowej. W poście firma ujawniła, że prowadzi wraz z Twitterem dogłębne śledztwo w sprawie incydentu, aby zapobiec takim atakom w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Ethereum Merge: czy przejście na Proof of Stake było udane?

We wrześniu 2022 roku dokonała się zmiana w funkcjonowaniu sieci Ethereum na mechanizm konsensusu Proof-of-Stake. Wydarzenie to zapisało się w kryptowalutowej historii pod nazwą Ethereum Merge. I choć odejście od algorytmu Proof-of-Work jest dobrą wiadomością dla środowiska, to dla użytkowników Ethereum już niekoniecznie. Zaglądamy za kulisy aktualizacji blockchaina Ethereum i odpowiadamy na pytanie: czy Ethereum Merge można uznać za udany eksperyment?

Coinbase pozywa SEC?

W najnowszym pozwie do Sądu Apelacyjnego USA dla Trzeciego Okręgu, wiodąca kryptowalutowa…

Tesla hodluje Bitcoina

Znany producent samochodów elektrycznych, Tesla, nie kupił ani nie sprzedał żadnych Bitcoinów…

Krypto krach 2022: FTX, Terra Luna i Celsius

Stablecoin TerraUSD bez poparcia w żadnym aktywie rezerwowym. Zadłużony po uszy pożyczkodawca kryptowalutowy Celsius. Podejrzane układy spółek-córek FTX i Alameda Research i korzystanie z aktywów cudzych klientów do pokrycia strat. Podsumowujemy kluczowe wydarzenia 2022 roku w branży kryptowalut.