KuCoin
KuCoin

Giełda kryptowalut KuCoin potwierdziła, że adres portfela, który jest odpowiedzialny za uruchamianie tysięcy oszustw związanych z memecoinami, należy do jednego z jej użytkowników. Jednakże giełda nie zamierza zamrozić aktywów tego użytkownika bez oficjalnego powiadomienia od organów ścigania.

Wpis na Twitterze

Według doniesień, na Twitterze pojawił się wpis, w którym osoba zidentyfikowała adres portfela, z którego przez dwa lata uruchamiano od 2 do 5 memecoinów dziennie. Inny członek społeczności zauważył, że adresy portfeli były kontrolowane przez platformę. Obecnie adres ten został oznaczony jako fałszywy phishingowy portfel przez eksplorator blockchain Etherscan.

Organy ścigania zawiadomione

Giełda potwierdziła, że adres portfela należy do jednego z jej użytkowników. Jednocześnie CEO KuCoin, Johnny Lyu, wyjaśnił, że giełda nie zamierza zamrozić konta użytkownika bez oficjalnego powiadomienia od właściwych organów. KuCoin obiecał pomóc i współpracować z agencjami ścigania w podejmowaniu tymczasowych środków kontroli ryzyka, gdy zgłaszający dostarczy odpowiednie dokumenty prawne, procedury lub zapisy z tym związane.

KuCoin i dodatkowe środki ostrożności

Dodatkowo, giełda poinformowała, że jeśli członkowie społeczności zauważą jakieś podejrzane zachowanie, muszą to zgłosić policji i przesłać odpowiednie materiały do zespołu giełdy. Platforma jest w trudnym okresie, ponieważ niedawno miało miejsce zhakowanie jej oficjalnego konta na Twitterze, co spowodowało utratę aktywów przez niektórych użytkowników. Jednakże KuCoin zobowiązał się do rekompensowania ofiar ataku. Więcej o tym pisaliśmy -> tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Gwałtowny spadek wartości Pepe

Krypto-wieloryb, który niedawno zainwestował około 3 milionów dolarów w memecoin Pepe, obecnie…

Binance włącza ChatGPT do Web3 Academy

Binance wypuściło nowe narzędzie oparte na sztucznej inteligencji nazwane “Binance Sensei”, które…

Visa ogłasza nowy produkt kryptowalutowy

Globalny gigant płatniczy Visa ogłosił nowy projekt związany z kryptowalutami, którego celem…

Changpeng “CZ” Zhao wśród najbogatszych

Według listy najbogatszych ludzi Bloomberga, dyrektor generalny Binance Changpeng “CZ” Zhao powinien…