bitcoin

Haru Invest, znany gracz na południowokoreańskim rynku krypto, doświadcza trudnych czasów. Szef firmy – Lee, wskazuje na burzliwe warunki, które zmusiły spółkę do podjęcia drastycznych środków.

Masowe zwolnienia w Haru Invest

Haru Invest, południowokoreańska platforma oferująca szeroki wachlarz możliwości inwestowania w kryptowaluty, zdaje się mieć kłopoty. Z informacji wynika, że zwolniła ona ponad 100 pracowników, a decyzja stanie się stateczna 23 czerwca. Drastyczne zwolnienia nastąpiły krótko po tym, jak firma wstrzymała płatności i wypłaty ze względu na kłopoty z jednym z dostawców kapitału.

Komunikat od CEO

Według najnowszych raportów, Haru Invest zdecydowało się na rozwiązanie umów z ponad 100 pracownikami. Informację o tym podał CEO firmy, Hyung-soo Lee, podczas wideokonferencji. 

“Z powodu aktualnej sytuacji, normalne funkcjonowanie firmy jest utrudnione. Musiałem podjąć tę decyzję” – powiedział.

Kłopoty Haru Invest zaczęły się w połowie czerwca, kiedy napotkała problem z jednym ze swoich partnerów. Spółka zdecydowała się na wypłatę wynagrodzeń i zebranego kapitału, aby umożliwić klientom korzystanie z usług.

Plany na przyszłość

Haru opublikowała dzisiaj nowy komunikat, w którym stwierdziła, że “zminimalizuje” swoją działalność oraz zadania swoich powiązanych firm, aby zapobiec dalszym szkodom wynikającym z aspektów prawnych przeciwko B&S Holdings. Zarząd zobowiązał się do informowania o przyszłych zmianach sytuacji i oferowania wsparcia swoim klientom. “Aktualnie pracujemy nad platformą komunikacyjną, aby informować was o naszych działaniach. Skontaktujemy się z tymi, którzy nawiązali z nami kontakt” – napisali.

Wpływ na rynek kryptowalut w Korei Południowej

Wygląda na to, że problemy Haru Invest spowodowały efekt domina na rynku kryptowalut w Korei Południowej. Delio – wiodąca platforma kryptowalutowa – również wprowadziła dodatkowe wypłaty. Firma utrzymywała, że te działania zostały podjęte ze względu na związki z Haru Invest. Delio później zapowiedziało, że będzie stopniowo przywracać swoje usługi, choć nie podaje konkretnego terminu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Turcja ucieka przed inflacją do kryptowalut

Turcja i jej mieszkańcy uciekają do krypto po kolejnym załamaniu liry. Zapaść…

Oszust kryptowalutowy zatrzymany!

Hiszpańskie władze zatrzymały osobę podejrzaną o przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej. To…

Worldcoin Altmana zdobywa 115 mln dolarów

Fundusze zostaną wykorzystane na wsparcie zdecentralizowanej tożsamości World ID oraz niedawno wydanej…

Tesla hodluje Bitcoina

Znany producent samochodów elektrycznych, Tesla, nie kupił ani nie sprzedał żadnych Bitcoinów…