Kryzys w bankach
Kryzys w bankach

Czy kryzys w bankach, to pretekst do penalizacji kryptowalut? Robert Kennedy, kandydat na prezydenta z ramienia Demokratów, stoi po stronie obrońców kryptowalut w Ameryce, a przeciwstawia się rosnącej antykryptowalutowej retoryce w swojej partii. Ponadto obwinia on agencje regulacyjne za “wojnę z kryptowalutami”, która spowodowała upadki banków w marcu. Dlaczego doszło do takiej sytuacji? Czy kryptowaluty w USA zostaną zakazane?

Kryzys w bankach, a niezadowolenie polityków

W ostatnich dniach, Robert Kennedy Jr. wyrażał swoje niezadowolenie z podejścia administracji Bidena do kryzysu bankowego, a także sprzeciwił się stosowanemu przez agencje finansowe podejściu do krypto. Sam Robert Kennedy, to kandydat na prezydenta z ramienia Demokratów. Od dawna krytykuje on działania Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) oraz Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), które jego zdaniem prowadzą nieuzasadnioną “wojnę z kryptowalutami”. Według Kennedy’ego, ich działania przyczyniły się do upadku kilku banków w marcu, w tym Silicon Valley Bank (SVB), Signature Bank i Silvergate Bank. Według niego, agencje te nie powinny prowadzić pozaprawnej wojny z kryptowalutami, która negatywnie wpływa na działalność głównych banków.

Czy kryzys w bankach jest celowy?

Wśród przedstawicieli branży kryptowalutowej pojawiły się podejrzenia o spisek rządowy, który ma na celu odstraszanie sektora bankowego od obsługi firm kryptowalutowych oraz przestraszenie firm blockchain poza granicami kraju. Zastraszenie ma odbywać się poprzez arbitralne działania egzekucyjne. W kwietniu zeszłego roku dyrektor generalny banku Custodia Caitlin Long twierdził, że SEC kara firmy kryptowalutowe za przestrzeganie przepisów. Ponadto CEO Coinbase Brian Armstrong zasugerował, że może przenieść swoją siedzibę poza Stany Zjednoczone, jeśli regulacje kryptowalutowe pozostaną niejasne. Były kongresmen Barney Frank uważał, że zamknięcie przyjaznego dla kryptowalut banku Signature Bank było zbędne i miało na celu wysłanie antykryptowalutowego sygnału do innych banków. Chociaż niektórzy republikańscy politycy popierają sektor kryptowalut, to większość demokratów wykazuje znużenie tym tematem i zaczyna kwestionować jego uzasadnienie.

Biały Dom odpowiada

W dniu 3 maja Biały Dom wydał wskazówki dla Kongresu sugerujące uchwalenie akcyzy w wysokości 30% na wydobycie Bitcoinów jako element budżetu federalnego, w celu obciążenia górników kosztami ekonomicznymi i środowiskowymi wynikającymi z działalności wydobywczej, co również nie wpływa pozytywnie na branże.

Robert Kennedy próbuje ratować sektor krypto

Robert Kennedy, kandydat na prezydenta z ramienia Demokratów, wyraża swoje poparcie dla kryptowalut i krytykuje podejście rządu do regulacji tego sektora. W odpowiedzi na krytykę dotyczącą zużycia energii przez kryptowaluty, Kennedy zapewnił, że takie zachowanie jest nieporozumieniem i obiecał, że napisze na ten temat w tym tygodniu. Ponadto, Kennedy przeciwny jest wprowadzeniu Cyfrowych Walut Banku Centralnego, uważając je za inwazję prywatności. Warto również zaznaczyć, że Robert Kennedy w swoim tweetcie z ubiegłego miesiąca argumentował, że cyfrowe waluty banku centralnego (CBDC) połączone z cyfrowym identyfikatorem i społecznym wynikiem kredytowym, mogą pozwolić rządowi na zamrożenie aktywów lub ograniczenie wydatków jednostek do wybranej listy dostawców, jeśli te jednostki nie będą stosować się do arbitralnych dyrektyw. Kennedy odnosił się w swojej wypowiedzi konkretnie do nowej usługi płatniczej FedNow, ogłoszonej przez Rezerwę Federalną, która jednak nie jest bezpośrednio powiązana z cyfrową walutą banku centralnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Changpeng “CZ” Zhao wśród najbogatszych

Według listy najbogatszych ludzi Bloomberga, dyrektor generalny Binance Changpeng “CZ” Zhao powinien…

Phishing problemem w kryptowalutach

Użytkownicy kryptowalut stracili ponad 4 miliony dolarów przez phishing. Co gorsza, strony…

Chiny i spory kryptowalutowe

Mimo że Chiny nałożyły techniczny zakaz używania kryptowalut, istnieje tam system prawny…

Memcoiny i ich sukces

Memcoiny i wzrost ich popularności wpłynął na zwiększenie opłat transakcyjnych Bitcoina do…