Kenia
Kenia

Hub blockchain i Web3 będzie służył jako centrum wymiany wiedzy i współpracy między firmami technologicznymi i podmiotami rządowymi w Afryce, gdzie Kenia będzie wiodła prym w tym zakresie. W jaki sposób przebiega powyższe partnerstwo? Jak Kenia rozwinie cyfrowe waluty? O tym piszemy poniżej!

Partnerstwo na rzecz innowacji blockchain w Afryce

Rząd Kenii zawarł umowę z platformą blockchain z Abu Zabi, Venom Foundation, w celu uruchomienia huba blockchain i Web3 w Afryce. Partnerstwo ma na celu przyczynienie się do rozwoju innowacji blockchain w kluczowych sektorach kontynentu, takich jak finanse, łańcuch dostaw, rolnictwo, biznes i handel międzynarodowy. Planowany hub blockchain i Web3 będzie służył jako centralna platforma dla afrykańskich firm technologicznych i podmiotów rządowych, umożliwiając wymianę wiedzy i współpracę interesariuszy.

Kenia i inne kraje otrzymają wsparcie dla przemiany cyfrowej

W ramach umowy, Venom dostarczy szereg narzędzi i zasobów wspierających Kenię oraz inne kraje afrykańskie w ich transformacji cyfrowej. Wsparcie obejmuje rozwiązania oparte na blockchainie w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw, rejestru gruntów, systemów głosowania oraz tokenizacji aktywów. Moses Kuria, sekretarz gabinetu Kenii ds. Inwestycji, Handlu i Przemysłu, powiedział, że umowa pokazuje stanowisko kraju wobec technologii kolejnej generacji, dodając:

“Wierzymy, że powstanie tego hubu blockchain spowoduje dalsze innowacje w różnych branżach, przynosząc korzyści naszym obywatelom zarówno na szczeblu krajowym, jak i globalnym.”

Rosnące zainteresowanie technologią blockchain w Afryce

Kenia i szersza Afryka stają się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla innowacji, w tym implementacji technologii blockchain. Kontynent ten odnotował wzrost o 429% w liczbie transakcji związanych z blockchainem, a firmy pozyskały w zeszłym roku 474 miliony dolarów, w porównaniu z 90 milionami dolarów w 2021 roku, jak pokazują dane CV VC. Liczby te przekroczyły średnią globalną, która wzrosła tylko o 4%. Christopher Louis Tsu, dyrektor techniczny Venom Foundation, powiedział:

,,Afryka jest już bogata w zasoby naturalne i kapitał ludzki. Wprowadzenie technologii blockchain – kolejnej generacji na kontynent pozwoli ludziom wykorzystać te zasoby i uczestniczyć w nowych globalnych rynkach w konkurencyjny sposób.”

Kenia, a inwestycje w Web3 i firmy blockchain

W styczniu Venom Foundation we współpracy z menedżerem inwestycji Iceberg Capital ogłosiła fundusz o wartości 1 miliarda dolarów dla firm Web3 i blockchain. Fundusz inwestycyjny ma na celu przyciągnięcie firm technologicznych do korzystania ze skalowalnego rozwiązania blockchain opartego na dowodzie stawki (proof-of-stake) oferowanego przez Venom.

Opodatkowanie krypto i NFT w Kenii

W międzyczasie, prawodawcy w Kenii wprowadzili projekt ustawy finansowej na 2023 rok, który ma na celu opodatkowanie transferów kryptowalut oraz tokenów NFT. Propozycja, która przejdzie przez pięć czytań, wymagałaby od zarejestrowanych giełd kryptowalut oraz rynków NFT potrącenia 3% wartości transferów na rzecz rządu. Podsumowując, współpraca między rządem Kenii, a Venom Foundation z Abu Zabi przyczyni się do stworzenia huba blockchain i Web3 na kontynencie afrykańskim. Inicjatywa ta ma na celu przyspieszenie innowacji w kluczowych sektorach, takich jak finanse, łańcuch dostaw, rolnictwo, biznes i handel międzynarodowy. Wsparcie Venom w przemianie cyfrowej Kenii oraz innych krajów afrykańskich przyczyni się do dalszego rozwoju technologii blockchain na kontynencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Phishing problemem w kryptowalutach

Użytkownicy kryptowalut stracili ponad 4 miliony dolarów przez phishing. Co gorsza, strony…

Stablecoin Zimbabwe oparty na złocie

Centralny bank Zimbabwe ogłosił wprowadzenie nowego aktywa cyfrowego, które będzie zabezpieczone złotem.…

FTX i sprawa Alameda Research. Jak doszło do bankructwa i co to oznacza dla branży?

Dziś FTX ma na swoim koncie ponad 9 miliardów dolarów długu wobec inwestorów, a jednocześnie tylko 900 milionów dolarów w płynnych aktywach. Bo w piątek 11 listopada giełda FTX ogłosiła upadłość, doświadczyła ataku hakerskiego, a jej współzałożyciel i dyrektor generalny podobno uciekł do Ameryki Południowej. Przybliżamy kulisy jednego z największych w ostatnim czasie krachów na rynku kryptowalutowym i tłumaczymy, jakie będzie to miało konsekwencję dla branży.

Dom aukcyjny Sotheby sprzedaje sztukę z NFT

Sotheby, czyli jedna z największych firm pośredniczących w handlu dziełami sztuki, ogłosiła…