Jp Morgan
Jp Morgan

JP Morgan obsługiwał Epsteina i podmioty z nim związane od stycznia 1998 roku do sierpnia 2013 roku. JP Morgan zgodził się zapłacić 290 milionów dolarów, aby rozstrzygnąć zbiorowy pozew ofiar Jeffrey’a Epsteina – znanego amerykańskiego finansisty i przestępcy seksualnego.

Pranie pieniędzy Epsteina przez JP Morgan

Powodowie twierdzili, że JP Morgan umożliwił pranie pieniędzy i tym samym umożliwił handel ludźmi na rzecz Epsteina, kiedy ten był jeszcze klientem banku. JP Morgan Pomagał w Praniu Pieniędzy? Wspólne oświadczenie największego banku w Stanach Zjednoczonych i adwokatów ofiar wydane w poniedziałek mówi, że obie strony osiągnęły zasadniczą zgodę na rozwiązanie domniemanego zbiorowego pozwu związanego z przestępstwami Jeffrey’a Epsteina. Porozumienie podlega zatwierdzeniu sądu i nie będzie wiązało się z przyznaniem się JP Morgan do odpowiedzialności w sprawie.

“Strony uważają, że ta ugoda jest w najlepszym interesie wszystkich stron, zwłaszcza ofiar, które padły ofiarami straszliwych nadużyć Epsteina,” brzmi oświadczenie.

Ponad 100 ofiar Epsteina

Według CNN, David Boies – jeden z adwokatów ofiar – powiedział, że ponad 100 kobiet ma otrzymać odszkodowanie za nadużycia Epsteina. Więcej ofiar, które złożyły wnioski przez program rekompensat , prawdopodobnie otrzyma odszkodowania po podobnych ugodach z dwoma innymi bankami. Prawnicy ofiar nazwali ugodę “zmieniającą życie i historyczną”, biorąc pod uwagę udział dużego instytutu finansowego w zwalczaniu handlu ludźmi.

“Pieniądze, które przez zbyt długi czas bezkarnie przepływały pomiędzy globalnym przedsiębiorstwem handlu ludźmi Jeffrey’a Epsteina, a czołowymi bankami na Wall Street, są zdecydowanie wykorzystywane na dobre,” powiedział Sigrid McCawley, zarządzający partner w Boies Schiller Flexner.

Ugoda z Deutsche Bankiem

Ofiary Epsteina osiągnęły porozumienie w sprawie ugody na 75 milionów dolarów z Deutsche Bankiem, z którym według Boiesa, prawdopodobnie będzie pokrywaź się z JP Morgan w zakresie ofiar, którym pomaga w wypłacie odszkodowań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Elon Musk oskarżony o manipulacje rynkiem Dogecoin

Elon Musk, szef firmy Tesla, jest oskarżany o insider trading, wykorzystując Dogecoin…

Twoje środki na MetaMask są zagrożone!

Według dewelopera MetaMask o pseudonimie Tay, od grudnia 2022 roku z portfeli…

Bitcoin wzrasta

Bitcoin odzyskał prawie wszystkie straty z ostatnich kilku godzin, odbijając się po…

Chiny i spory kryptowalutowe

Mimo że Chiny nałożyły techniczny zakaz używania kryptowalut, istnieje tam system prawny…