HongKong
HongKong

Sąd w Hongkongu orzekł, że kryptowaluty są własnością, która może być przetrzymywana w formie funduszu – z tego powodu Hongkong zyskuje atrakcyjność dla społeczności krypto. Decyzja ta ustanawia precedens w Hongkongu, ponieważ to pierwszy raz, gdy w tym mieście podjęto takie orzeczenie w odniesieniu do tej klasy aktywów.

Hongkong, a legislacja

Orzeczenie zostało ogłoszone przez londyńską firmę prawniczą Hogan Lovells w tym tygodniu. Sędzia Linda Chan, która przewodniczyła w sprawie upadłości giełdy kryptowalut Gatecoin, stwierdziła, że kryptowaluty “właściwie” posiadają wszystkie cechy własności.

Treść orzeczenia

Sąd uznał, że kryptowaluty są na równi z innymi aktywami niematerialnymi, takimi jak akcje i obligacje. Według prawników, taki ruch spowoduje, że firmy związane z kryptowalutami będą miały większą pewność i zaufanie w regionie.
Ostatnia decyzja jest w wyraźnym kontraście do statusu kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, który nadal pozostaje niejasny.

Hongkong, USA i UE

Główna agencja rządowa – Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) – uważa większość kryptowalut (z wyjątkiem Bitcoina) za papiery wartościowe, co odbiega od stanowiska Komisji ds. Handlu Towarami i Kontraktami Terminowymi (CFTC), która uważa, że ​​Bitcoin i Ether są towarem. W dniu 20 kwietnia unijni legislatorzy zatwierdzili pierwszy na świecie kompleksowy ramowy akt prawny dla kryptowalut – Markets in Crypto Act (MiCA). Nowe przepisy mają na celu zmniejszenie ryzyka dla konsumentów przy zakupie aktywów kryptograficznych, zobowiązując dostawców usług do ponoszenia odpowiedzialności za utratę środków inwestorów. MiCA wprowadza również kilka wymogów dotyczących:

  • platform kryptograficznych,
  • emitentów tokenów,
  • handlowców w zakresie przejrzystości, ujawniania, autoryzacji i nadzoru transakcji.

Z drugiej strony Stany Zjednoczone nadal nie opracowały kompleksowego ramowego aktu prawnego. W międzyczasie wojna przeciwko kryptowalutom trwa, a kilka amerykańskich firm kryptowalutowych koncentruje się na przeniesieniu swoich operacji za granicę.

Coinbase rozważa emigrację

W tym tygodniu Coinbase ogłosił rozważanie przeniesienia się do bardziej przyjaznej jurysdykcji. Giełda kryptowalutowa Gemini prowadzona przez bliźniaków Winklevoss ogłosiła również poszerzenie swojego zespołu inżynieryjnego i operacyjnego w Indiach.
Tyler Winklevoss skrytykował swoich amerykańskich odpowiedników na Twitterze, pisząc:

,,Podczas gdy amerykańscy regulatorzy zajmują się walką między sobą i odmawiają podstawowej jasności dla przemysłu kryptowalut, Unia Europejska właśnie zatwierdziła regulacje MiCA, które zapewniają kompleksowy ramowy akt prawny dla kryptowalut w Europie. Smutno patrzeć, jak Stany Zjednoczone zostają w tyle w tak ważnej technologii i jej obietnicach”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Mistrzostwa Świata w Katarze. Czy zakończą krypto zimę?

Jakie wartości łączą piłkę nożną z kryptowalutami? Które tokeny dadzą najwięcej zarobić na Mistrzostwa Świata w Katarze? Dlaczego przegrana Argentyny z Arabią Saudyjską zabolała kryptowaluciarzy?

Coinbase walczy o swoje prawa

Coinbase walczy o jasność regulacji dotyczącej handlu kryptowalami. Obecnie ta walka zyskała…

Bank of Korea bada kryptowaluty

Południowokoreański bank centralny (Bank of Korea) będzie miał dostęp do danych dotyczących…

Nie taki diabeł straszny, jak go malują. Dlaczego upadek FTX nie wykończył branży kryptowalut?

Czy Bitcoin wróci do swojego All Time High (63 tys. dolarów) już w 2023 roku? Jak Kongres USA forsuje ustawę o branży kryptowalut? Dlaczego pomimo straty ponad 20 mln dolarów na krypto-inwestycjach największy fundusz na świecie nadal wierzy w projekty blockchainowe?