btc

Wahania cen Bitcoinów, są jednym z głównych aspektów, które przyciągają inwestorów do rynku kryptowalut. Oznaczają one różnicę w cenie Bitcoina w określonym okresie. Zmienność BTC jest często znacznie wyższa niż innych popularnych aktywów, takich jak akcje czy surowce. Często jest ona skutkiem niewielkiego rozmiaru rynku Bitcoin w porównaniu do innych branż, co oznacza, że nawet stosunkowo niewielkie transakcje mogą znacząco wpływać na cenę. Nie dziwi zatem fakt, że powstają aplikacje, które chociaż w części mogą przewidywać dany trend. O czym mowa?

Równowaga w cenie BTC

Długoterminowe wydatki posiadaczy Bitcoinów dążą do “równowagi”, jak sugeruje Glassnode — ale nic nie będzie trwać w spokoju. Bitcoin jest w fazie “przejściowej”, która powinna torować drogę do następnego szczytu na rynku byków, jak wynika z nowych badań. W najnowszej edycji swego tygodniowego biuletynu, ,,The Week On-Chain,” firma analityczna Glassnode zaprezentowała swoje najnowsze narzędzie do śledzenia ożywienia Bitcoina.

“Hodlerzy” Bitcoinów w fazie przejściowej

Po niedźwiedzim rynku 2022 roku i oznakach ożywienia w I kwartale tego roku, wskaźniki on-chain przeszły szeroko zakrojoną transformację, wiele z nich sugeruje, że długoterminowe dno ceny BTC jest już za nami. W obliczu stagnacji cen od połowy marca, wróciły jednak wątpliwości — wraz z przecenami sięgającymi do $20,000. Analitycy Glassnode uważają jednak, że długoterminowa baza inwestorów Bitcoina już przygotowuje się na lepsze czasy. Korzystając z istniejących narzędzi on-chain, analitycy opracowali nowy sposób śledzenia sentymentu wśród tych długoterminowych posiadaczy (LTHs) — tych, którzy hodlują BTC przez co najmniej 155 dni.

Jak działa Long Term Holder Spending & Profitability?

Narzędzie, “Long,” dzieli wzorce zachowań LTH na cztery fazy. Po okresie “kapitulacji” na koniec 2022 roku, LTH rozpoczęto przejście w kierunku stanu równowagi przed pełną “euforią” — następnym szczytem cyklu cenowego BTC. “Kapitulacja” jest zdefiniowana jako sytuacja, w której “cena rynkowa jest niższa niż koszt bazowy LTH, tłumaczy Glassnode, a znaczące wydatki LTH są zatem prawdopodobnie wynikiem presji finansowej i kapitulacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Współzałożyciel ONFO Coin został znaleziony martwy w Arkansas

Chociaż śledztwo dotyczące tajemniczej śmierci współtwórcy ONFO jest nadal w toku, policja…

Coinbase pozywa SEC?

W najnowszym pozwie do Sądu Apelacyjnego USA dla Trzeciego Okręgu, wiodąca kryptowalutowa…

Ważny bank wchodzi w kryptowaluty!

CACEIS Bank – instytucja obsługująca aktywa Crédit Agricole i Santander, uzyskał francuską…

Rosyjskie portfele BTC ujawnione

Zgodnie z raportem firmy analitycznej blockchain Chainalysis, anonimowa osoba lub grupa ludzi…