FTX
FTX

FTX zawarło umowę na sprzedaż swojej spółki zależnej – LedgerX za 50 milionów dolarów firmie Miami International Holdings w ramach procesu upadłościowego. Mimo intensywnej kontroli ze strony amerykańskich regulacyjnych organów, FTX nadal otrzymuje oferty od firm, które mogą pomóc w powrocie na rynek – lub przynajmniej zapłacić swoim wierzycielom. Dlaczego sytuacja wygląda w ten sposób? Jak przebiegał proces sprzedaży? O tym piszemy poniżej!

FTX i umowa z Miami International Holdings

W dniu 25 kwietnia były krypto-gigant ogłosił zawarcie umowy z firmą Miami International Holdings (MIAX Technologies), amerykańską firmą działającą na globalnej platformie finansowej i świadczącą usługi wykonania transakcji, w celu sfinalizowania sprzedaży LedgerX, giełdy kontraktów terminowych i opcji z licencją w Stanach Zjednoczonych i regulowanej przez CFTC.
Zgodnie z ogłoszeniem, jedynym pozostałym krokiem jest zatwierdzenie transakcji przez Sąd Upadłościowy w USA, zaplanowane na 4 maja 2023 r. To może doprowadzić do sfinalizowania sprzedaży firmy za kilkadziesiąt milionów dolarów. Działanie jest uzależnione od spełnienia pewnych wymogów regulacyjnych i braku sprzeciwu ze strony CFTC.

Bankrut zaspokaja wierzycieli

FTX sprzedaje swoją spółkę-córkę, LedgerX, za 50 milionów dolarów amerykańskich, co pozwoli na zaspokojenie roszczeń klientów i pomnożenie swojego majątku. W wyniku sprzedaży długi FTX zostaną zaspokojone w kwocie około 50 milionów dolarów, które zostaną uzyskane od MIAX Technologies – spółki-córki Miami International Holdings. Po złożeniu wniosku do amerykańskiego Sądu Upadłościowego, umowa zostanie zatwierdzona 4 maja 2023 r., pod warunkiem spełnienia określonych obowiązków regulacyjnych oraz braku sprzeciwów ze strony CFTC. FTX jest w trudnej sytuacji finansowej i posiada długi w wysokości ponad 3 miliardów dolarów amerykańskich. Jednak dzięki szeregowi porozumień handlowych, firma dąży do zabezpieczenia jak największych środków, które pozwolą na spłatę swoich wierzycieli.

LedgerX nadal płynny

LedgerX pozostał płynny przez cały okres badania FTX w związku z wielomilionowymi stratami spowodowanymi przez byłego dyrektora wykonawczego, Sama Bankman-Frieda. W związku z tym sędzia John Dorsey zatwierdził sprzedaż platform pochodnych, a także japońskich i europejskich spółek zależnych podczas prezentacji w Sądzie Upadłościowym w styczniu 2023 roku. Od tego czasu FTX otrzymało co najmniej 117 ofert od różnych zainteresowanych nabywców, którzy chcieli kupić aktywa giełdy. Jednak do tej pory nie osiągnięto formalnej umowy z żadną stroną, która spełniłaby potrzeby firmy. Według MIAX, umowa zakupu pozwoli firmie na przejęcie wszystkich wyemitowanych i oczekujących interesów członkowskich wydanych przez LedgerX, LLC (LedgerX) Ledger Holdings, Inc. (LHI) związanych z nią podmiotów, w ramach których LHI jest stroną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Alibaba Cloud i Avalanche wdrożą Metaverse

Spółka Alibaba Cloud, należąca do chińskiego giganta e-commerce Alibaby, we współpracy z…

Coinbase walczy o swoje prawa

Coinbase walczy o jasność regulacji dotyczącej handlu kryptowalami. Obecnie ta walka zyskała…

Mistrzostwa Świata w Katarze. Czy zakończą krypto zimę?

Jakie wartości łączą piłkę nożną z kryptowalutami? Które tokeny dadzą najwięcej zarobić na Mistrzostwa Świata w Katarze? Dlaczego przegrana Argentyny z Arabią Saudyjską zabolała kryptowaluciarzy?

Nigeria popiera blockchain 

Nigeria, a konkretniej – jej władze zatwierdziły krajową politykę blockchain, która ma…