krypto
krypto

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na razie wygrywa wojnę z krypto, a jej agresywne działania prowadzą do zniszczenia majątków właścicieli giełd. Nie tylko detaliści i inwestorzy cierpią na amerykańskiej wojnie z kryptowalutami. Szefowie firm również obserwują zmniejszanie swoich fortun w wyniku niedawnych działań regulatora. W tym tygodniu, SEC pozwało zarówno Binance, jak i Coinbase, gasząc optymizm dla branży kryptowalut w 2023 roku po dołku cyklu po upadku FTX. Ta decyzja usunęła ponad 50 miliardów dolarów z rynków kryptowalut w ciągu kilku godzin.

Miliarderzy krypto tracą kapitał

Według Bloomberg’s Billionaire Index, CEO Binance Changpeng Zhao stracił w ciągu ostatnich dwóch dni 1,4 miliarda dolarów. Obecnie jego majątek wynosi około 26 miliardów dolarów, według Indeksu. Binance również doświadczyło wzmożonego ruchu wypłat, ale ograniczyło się to do około 10 000 BTC, co stanowi zaledwie 1,5% jego całkowitych rezerw.. Sytuacja Binance.US może być jednak gorsza, po tym jak SEC złożyła wniosek o zamrożenie jego aktywów.Ponadto, majątek netto CEO Coinbase, Briana Armstronga, spadł o 361 milionów dolarów do 2,2 miliarda dolarów, według Indeksu Miliarderów. Wszystko to jest spowodowane m.in. tym, że 6 czerwca SEC pozwało Coinbase za działanie jako niezarejestrowany broker papierów wartościowych, twierdząc, że wiele krypto-aktywów, które oferowało, było papierami wartościowymi. Bloomberg donosi, że po masowym spadku fortun założycieli krypto w 2022 roku, nastąpiło odbicie w tym roku z łącznym wzrostem o 15,4 miliarda dolarów. Wartość netto Zhao wzrosła o 117%, a Armstronga o 61% na skutek wzrostu cen krypto i aktywności handlowej. To wszystko zmieniło się w tym tygodniu, kiedy SEC spowodowała krach cen krypto i akcji swoją falą pozwów przeciwko branży.

Ochrona amerykańskich banków

Kryzys bankowy w USA wstrząsnął branżą, a regulatorzy szybko reagują, aby zapobiec kolejnemu kryzysowi finansowemu w stylu roku 2008. To mogło być powodem ich wojny z krypto. Zdecentralizowane aktywa cyfrowe stanowią zagrożenie dla branży bankowej, która w dużej mierze zyskuje, pożyczając i inwestując pieniądze innych osób. Przewodniczący SEC, Gary Gensler, faktycznie stwierdził, że Ameryka nie potrzebuje krypto, ponieważ ma dolara.

Nie potrzebujemy więcej cyfrowej waluty […] już mamy cyfrową walutę, nazywa się dolar amerykański. Nie widzieliśmy przez wieki, że gospodarki i społeczeństwo potrzebują więcej niż jednego sposobu na przemieszczanie wartości – powiedział Gensler w wywiadzie dla CNBC

To w zasadzie wyjaśnia dlaczego tak chętnie atakuje krypto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Rosyjskie portfele BTC ujawnione

Zgodnie z raportem firmy analitycznej blockchain Chainalysis, anonimowa osoba lub grupa ludzi…

Binance przejmie FTX? Upadek giełdy ciągnie w dół cały rynek kryptowalut

Alameda Research, druga poza giełdą FTX firma Sama Bankmana-Frieda, upada po rewelacjach serwisu CoinDesk. Okazało się, że jej bilans składa się głównie z niepłynnych tokenów FTT, czyli rodzimej kryptowaluty FTX, a powiązania między firmami są “niezdrowe”. Binance wyprzedał wszystkie tokeny FTT o łącznej wartości 2,1 mld dolarów, przyczyniając się do krachu FTX. Zhao Changpeng, szef Binance, wyciąga jednak pomocną dłoń do Sama Bankmana-Frieda i ogłasza, że Binance przejmie FTX.

CEO Coinbase ostrzega: Chiny zdominują globalne finanse cyfrowe

Brian Armstrong, CEO Coinbase, wyraził swoje obawy dotyczące rosnącej dominacji Chin w…

Louis Vuitton wchodzi w świat Web3

Francuski dom mody o nazwie Louis Vuitton, który jest przyjazny dla technologii…