Arbitrum
Arbitrum

Fireblocks, gigant w zakresie infrastruktury kryptograficznej, ogłosił, że rozpoczął oferowanie wsparcia dla dostawców usług chmurowych, takich jak Amazon Web Services (AWS), Google Cloud Platform (GCP), Alibaba Cloud, Thales oraz Securosus. Firmie udało się to dzięki rozbudowie technologii portfeli MPC-CMP i zarządzania kluczami. Dzięki nowym dodatkom banki będą mogły dostosować platformę Fireblocks do swojej istniejącej infrastruktury IT oraz polityki bezpieczeństwa. Jest to ważne, gdyż umożliwi to bankom i instytucjom finansowym wykorzystanie bezpieczeństwa i technologii Fireblocks do bezproblemowego wprowadzania ich inicjatyw związanych z aktywami cyfrowymi, jednocześnie spełniając wymogi dotyczące ryzyka, zgodności oraz regulacji.

Przyłączenie wiodących instytucji finansowych

Od momentu powstania w 2019 roku, Fireblocks przyciągnęło wiele wiodących banków i instytucji finansowych na całym świecie do przestrzeni aktywów cyfrowych. Do tego grona należą m.in. BNY Mellon, BNP Paribas, ANZ Bank, NAB, ABN AMRO, BTG Pactual, Giełda Papierów Wartościowych w Tel Awiwie oraz SIX Digital Exchange – wynika z oficjalnego komunikatu prasowego. Tworzenie nowych usług dotyczących zabezpieczeń aktywów cyfrowych, handlu, rozliczeń oraz tokenizacji produktów finansowych, takich jak ztokenizowany fiat, cyfrowe waluty banków centralnych (CBDC), kredyty na emisję CO2, itp., to tylko niektóre z przypadków użycia, które te instytucje finansowe wykorzystały Fireblocks. Orly Grinfeld, EVP, Head of Clearing na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie, powiedział, że dzięki współpracy z Fireblocks, platforma zdołała uruchomić swój projekt związany z cyfrowymi obligacjami skarbowymi – czyli Eden – w zaledwie pięć miesięcy.

Dotychczasowa Droga Fireblocks

Michael Shaulov CEO Fireblocks wskazuje, że nie spodziewał się, że firma tak szybko się rozrośnie i opisał tę podróż jako “bardzo niespodziewaną, a czasami nawet nieplanowaną”. W styczniu ubiegłego roku spółka zebrała 550 milionów dolarów przy oszałamiającej wycenie 8 miliardów dolarów. Do jej klientów należą firma handlowa online z Doliny Krzemowej, Robinhood, oraz firma fintech – Revolut. Wcześniej w tym roku Fireblocks również zwolniła około 30 pracowników, co stanowiło 5% zespołu, po raz pierwszy od kiedy wartość aktywów cyfrowych spadła, a kilka prominentnych firm zbankrutowało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Citigroup analizuje współpracę z Metaco

Amerykański gigant inwestycyjny – Citigroup Inc. – rzekomo analizuje swoją współpracę z…

Tether zaczyna wydobywać BTC

Rozszerzając swoje działania w kierunku wydobycia kryptowalut, Tether podkreśla możliwość Urugwaju do…

Zarabianie w krypto na GTA

Model ,,Play To Earn” nie jest już postrzegany jako efektywny model biznesowy…

Pekin zainwestuje 14 milionów dolarów w Web3

Pekin planuje inwestować w Web3, dążąc do ustanowienia międzynarodowej dominacji w tej…