EURCV
EURCV

Societe Generale wypuszcza stablecoina opartego na Ethereum i związanego z euro. EURCV będzie dostępna jedynie dla instytucjonalnych inwestorów zarejestrowanych przez Societe Generale w ramach procedur KYC i AML. Ta francuska firma zajmująca się usługami finansowymi uruchomiła stablecoina za pośrednictwem swojego dedykowanego oddziału zajmującego się aktywami cyfrowymi – Societe Generale-Forge (SG-Forge).

EURCV już działa

EUR CoinVertible została powiązana z euro i wprowadzona na rynek 20 kwietnia. Można ją kupić pod symbolem EURCV. Nowy cyfrowy aktyw będzie dostępny tylko dla inwestorów zarejestrowanych przez Societe Generale w ramach istniejących procedur Know Your Customer i Anti-Money Laundering.

,,W nadchodzących tygodniach Societe Generale-Forge będzie oceniać zainteresowanie potencjalnych klientów i odpowiadać na ich pytania, aby stopniowo wprowadzać usługę.”

Jaki jest cel EURCV?

Stablecoin EURCV ma na celu połączenie tradycyjnych rynków kapitałowych z ekosystemem aktywów cyfrowych. SG-Forge zdecydowało się na wprowadzenie cyfrowego aktywa w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na nowe narzędzie rozliczeniowe dla transakcji na blockchainie. Firma podkreśliła również, że ta kryptowaluta umożliwia aktywację nowych rozwiązań w dziedzinie zarządzania kasą i pozyskiwania płynności na blockchainie, a także refinansowania rozwiązań.

Jak jest zbudowane EURCV?

EUR CoinVertible odpowiada głównym standardom rynkowym, w tym open-source interoperability and securitization framework CAST. Firma podkreśliła, że zapewni całkowite oddzielenie aktywów zabezpieczających wartość stablecoina od emitenta oraz będzie dostarczać codzienne raporty transparentności i pozycji zabezpieczeń. Smart kontrakt EUR CoinVertible przeszedł audyt sieci PwC. W sprawie wprowadzenia EURCV, SG-Forge uzyskało poradę prawna od kancelarii White & Case, natomiast rolę fiducjariusza pełni firma private equity Equitis Gestion, podlegająca regulacji francuskiego organu nadzoru finansowego. Dodatkowo, nowa kryptowaluta została opracowana zgodnie z nadchodzącymi przepisami dotyczącymi aktywów cyfrowych w Europie, znanymi jako ramy Markets in Crypto-Assets, czyli MiCA.

Przyszłość EURCV

CEO SG-Forge uważa, że stablecoiny zbudowane w oparciu o strukturę na poziomie bankowym mają duży potencjał do zwiększenia zaufania i pewności w ekosystemie kryptowalut.

,,Ta emisja jest ważnym krokiem w planach SG-Forge dotyczących dostarczania innowacyjnych rozwiązań swoim klientom, zarówno instytucjom związanym z realnymi pieniędzmi, jak i firmom korporacyjnym lub podmiotom z branży kryptowalut oraz ułatwiania powstawania nowych infrastruktur rynkowych opartych na blockchainie.”

Jako jeden z największych banków we Francji, Societe Generale od kilku lat rozwija usługi związane z kryptowalutami i blockchainem. We wrześniu 2022 roku firma uruchomiła usługi depozytowe dla menedżerów funduszy kryptowalutowych poprzez swoją spółkę zależną Security Services. Firma aktywnie eksperymentuje również z wydawaniem tokenów zabezpieczonych na blockchainie, takich jak Tezos. Czy EUROCV przyjmie się w świecie krypto? Dajcie znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Robert Kiyosaki ponownie o inwestowaniu

Autor bestsellerowej książki “Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” – Robert Kiyosaki – nadal…

Współzałożyciel aplikacji NFT Rebase pozwany!

Współzałożyciel projektu NFT Rebase stoi w obliczu pozwu ze strony swojego partnera…

PayPal posiada 1 miliard dolarów w krypto

Gigant płatności online PayPal posiadał na swoim bilansie prawie 1 miliard dolarów…

Ripple i 200 milionów dolarów przeciwko SEC

Brad Garlinghouse, CEO Ripple, ujawnił, że spółka wydała już 200 milionów dolarów…