ETH
ETH

Cena ETH spada wraz z wypłatą niemal 1 miliarda dolarów z giełdy Kraken. Po okresie spokoju w tym tygodniu, wypłaty Ethereum ponownie wzrosły. W dniu 20 kwietnia specjaliści z Nansen poinformowali, że rozpoczęła się druga fala wypłat. Dodali, że Kraken ma ponad 330 000 Ethereum do wypłaty oraz kolejne 175 000, które są w dużej mierze wypłatami kapitałowymi. Łączna wartość Ethereum wynosi około 975 milionów dolarów.

Kraken w opałach?

W lutym U.S. Securities and Exchange Commission podjęła działania przeciwko gdziełdzie Kraken, co zmusiło ją do zamknięcia swoich określonych usług, gdy regulator twierdził, że oferują one niezarejestrowane papiery wartościowe. Czy masowe wypłaty kryptowaluty wynikają z tego stanu rzeczy?

ETH już stabilny?

Wypłaty Ethereum się stabilizują. W ciągu ostatnich 24 godzin wycofano 212 528 ETH, ale zdeponowano 103 823 ETH, co oznacza, że saldo netto wynosi -108 705. Według oficjalnych raportów, całkowita ilość nadal obstawionego Ethereum wynosi 18,6 miliona, co wycenia się na około 36,4 miliarda dolarów. Jednak ta liczba różni się w zależności od platformy analitycznej, którą się używa. Wygląda na to, że niektóre z wycofanych ETH są ponownie deponowane na platformach. Całkowita wartość zablokowana w ETH w platformie Lido nieznacznie wzrosła od aktualizacji Shapella, ale platforma jeszcze nie umożliwiła wypłat dla swoich użytkowników. Jednakże część wycofanych Ethereum została sprzedana, ponieważ w tym tygodniu jego cena spadła.

Do czego służy ETH?

ETH jest natywną walutą na platformie Ethereum i służy do opłacania opłat transakcyjnych oraz jako jednostka rozliczeniowa w ekosystemie. Można go kupić, sprzedać i przechowywać tak samo jak inne kryptowaluty, a jego wartość jest ustalana na podstawie popytu i podaży na rynku. Co ważne, Ethereum pozwala na tworzenie tzw. “smart contractów”, czyli umów cyfrowych, które automatyzują i ułatwiają przepływ informacji oraz środków pomiędzy użytkownikami. Dzięki temu Ethereum jest szeroko wykorzystywane w dziedzinie DeFi (Decentralized Finance) oraz w rozwoju aplikacji decentralizowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Stablecoiny jako kaucja w Nowym Jorku

Prawodawca z Nowego Jorku przedstawił nową ustawę, która proponuje, aby pewne stablecoiny…

Druga tura NFT Donalda Trumpa

Donald Trump wypuszcza na rynek kolejną partię NFT. W ten sposób były…

Bitcoin przekroczył Solanę na NFT

Według oficjalnych danych, miesięczny wolumen handlu NFT i memecoinami na Bitcoinie w…

Musk przejmuje Twitter. Czy za dostęp premium będziemy płacić w Dogecoin?

Czy na Twitterze za rządów Muska będziemy płacić w Dogecoin? Jaki odsetek Amerykanów postrzega kryptowaluty jako przyszłość finansów? Dlaczego Singapur nie może zająć konkretnego stanowiska w sprawie giełd? O tym mówimy w artykule z serii “Krypto Wiadomości”!