Elon Musk
Elon Musk

Elon Musk to znany na całym świecie przedsiębiorca i innowator. Jest uznawany za jednego z najbardziej wpływowych ludzi w dziedzinie technologii i biznesu, a jego innowacje w branży transportu kosmicznego, elektrycznych samochodów, komunikacji i sztucznej inteligencji zmieniają sposób, w jaki ludzie postrzegają i korzystają z szeroko pojętej technologii. Ostatnimi czasy ogłosił wprowadzenie subskrypcji dla twórców treści na platformie Twitter. To część strategii zmierzającej do poprawy wyniku finansowego Twittera i wspierania rozwoju dziennikarstwa obywatelskiego. Na czym ma polegać subskrypcja? Kto na niej skorzysta? O tym piszemy poniżej!

Jak działa subskrypcja dla twórców?

Twórcy na Twitterze mogą pobierać od swoich zwolenników miesięczną opłatę za dostęp do ekskluzywnych treści. Użytkownicy Twittera mają do wyboru kilka punktów cenowych. Po przekroczeniu progu minimalnego wynoszącego 50 dolarów, twórcy otrzymują 97% przychodów do 50 000 USD, a następnie 80% przychodów.

Problem zawieszonego konta

W przypadku gdy dojdzie do zawieszenia konta twórcy, subskrypcja będze bezzwrotna. W związku z powyższym użytkownicy muszą ręcznie wypisać się z subskrypcji, aby uniknąć automatycznych miesięcznych płatności na nieaktywne konta Twitter.

Elon Musk wykorzysta AI

Musk planuje również wykorzystać sztuczną inteligencję (AI), aby wykrywać i powstrzymywać dezinformację na platformie mediów społecznościowych. W tym celu zakupił prawie 10 000 procesorów graficznych. Co ciekawe – sam Elon Musk przez długi czas starał się blokować rozwój AI, wskazując, że jest to technologia, która może zagrażać ludzkości. Im dłużej jednak prowadzi biznes, tym bardziej zaczyna z niej korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Hongkong uznaje kryptowaluty za prawo własności

Sąd w Hongkongu orzekł, że kryptowaluty są własnością, która może być przetrzymywana…

Stablecoin Zimbabwe oparty na złocie

Centralny bank Zimbabwe ogłosił wprowadzenie nowego aktywa cyfrowego, które będzie zabezpieczone złotem.…

Vitalik Buterin o technologii blockchain

Rozmowa między Vitalikiem Buterinem, współzałożycielem i wynalazcą Ethereum, a Sadhguru, indyjskim mistykiem…

Bitcoin przekroczył Solanę na NFT

Według oficjalnych danych, miesięczny wolumen handlu NFT i memecoinami na Bitcoinie w…