Sotheby
Sotheby

Sotheby, czyli jedna z największych firm pośredniczących w handlu dziełami sztuki, ogłosiła plany aukcji kilku tokenów niezmiennych (NFT), które wcześniej należały do zlikwidowanego funduszu hedgingowego Three Arrows Capital (3AC). Aukcja, nazwana “Grails” NFT Collection, odbędzie się w ramach Marquee Sale Week w siedzibie firmy w Nowym Jorku.

Czym jest Sotheby?

Sotheby’s, luksusowy dom aukcyjny założony w 1744 roku, ogłosił, że będzie sprzedawał kolekcję tokenów niezmiennych (NFT), która została stworzona przez zlikwidowany fundusz hedgingowy Three Arrows Capital (3AC). Kolekcja ta, zatytułowana “Grails”, zostanie wystawiona na sprzedaż podczas Marquee Sale Week w siedzibie Sotheby’s w Nowym Jorku. Dom aukcyjny poinformował o tym wydarzeniu na Twitterze w środę i zaznaczył, że kolekcja została stworzona głównie przez 3AC w 2021 roku.

NFT pod młotek

Kolekcja będzie zawierać NFT-y takie jak Autoglyphs, Cryptopunk #6,649, Tyler Hobbs’ small-scale Fidenza #725, Snowfro’s full-spectrum Chromie Squiggle #1,780 oraz “Golden Goose” Dmitriego Czerniaka. Aukcja rozpocznie się 19 maja 2023 r. Sotheby’s zapowiedział, że kolekcja będzie sprzedawana na różnych aukcjach na żywo i online oraz w prywatnych sprzedażach przez cały rok. Firma ogłosiła w środę, że siedem wyselekcjonowanych dzieł z kolekcji zostanie wystawionych na aukcji po raz pierwszy podczas Marquee Sale Week w maju w Nowym Jorku – jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów kalendarza aukcyjnego z najważniejszymi sprzedażami sztuki współczesnej i nowoczesnej.

NFT podbija rynek sztuki

Sotheby’s pierwszy raz weszło na rynek NFT jesienią 2020 roku, po tym jak pracownik z dziedziny sztuki współczesnej zaproponował tę ideę. Według artykułu Forbesa, NFT-y przyczyniły się do tego, że w 2021 roku dom aukcyjny odnotował najlepszy wynik finansowy w swojej historii. Michael Bouhanna, szef dziedziny sztuki cyfrowej i NFT w Sotheby’s, powiedział, że pojawienie się kolekcji “Grails” “stanowi znaczącą okazję dla kolekcjonerów do celebrowania pionierskich artystów generatywnych. Dodatkowo dodał, że od tamtego momentu, gdy digital art i NFT-y stały się prawdziwym fenomenem kulturowym, sztuka generatywna kontynuuje zdobywanie uwagi coraz większej publiczności, w tym wielkich instytucji międzynarodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Bitcoin wzrasta

Bitcoin odzyskał prawie wszystkie straty z ostatnich kilku godzin, odbijając się po…

Ukraina reguluje kryptowaluty

Ukraina planuje wprowadzić nowe przepisy dotyczące kryptowalut inspirowane unijnymi regulacjami MiCA. Proces…

AI ingeruje w Michaela Schumachera

Rodzina Michaela Schumachera zamierza podjąć działania prawne w sprawie wywiadu z wykorzystaniem…

Oszust kryptowalutowy zatrzymany!

Hiszpańskie władze zatrzymały osobę podejrzaną o przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej. To…