Dogecoin
Dogecoin

Dogecoin to kryptowaluta, która powstała w 2013 roku jako żartobliwy projekt. Miał on na celu przypomnienie użytkownikom o potencjalnych zagrożeniach związanych z inwestowaniem w kryptowaluty. Jednak dzięki wsparciu społeczności internetowej, w tym zwłaszcza fanów psa rasy shiba inu, Dogecoin stał się jednym z najpopularniejszych cyfrowych aktywów na rynku. Jest on oparty na technologii blockchain i podobnie jak inne kryptowaluty, umożliwia bezpieczne, prywatne i nierejestrowalne transakcje, które nie są kontrolowane przez żadną centralną władzę. Elon Musk również przyczynił się do jego rozkwitu. W którym kierunku zmierza memiczna kryptowaluta? O tym piszemy poniżej!

Dogecoin jest stabilny

Cena Dogecoina nadal pozostaje stabilna pomimo tego, że liczba adresów przekroczyła ponad 100 tysięcy po raz pierwszy od 9 miesięcy. Ponadto od początku kwietnia cena Dogecoina pozostaje stabilna po tym, jak osiągnęła 4-miesięczne maksimum. Lider memowych kryptowalut oscylował po 0,08691 dolarów, spadając o około 5% w dniu, gdy firma SpaceX Elona Muska przeprowadziła swoją pierwszy próbny lot orbitalny statku Starship.

Zainteresowanie siecią rośnie

Umocnienie Dogecoina wskazuje na zwiększenie zainteresowania siecią, co może prowadzić do wzrostu popytu na DOGE. Dodatkowo, ogólny wzrost rynku kryptowalut spowodował, że cena Dogecoina prawie się podwoiła od czerwca 2022 roku. Jednak opłaty transakcyjne dla DOGE wzrosły w tym tygodniu do nowego poziomu.

Elon Musk podnosi cenę Dogecoin

Wraz z odzyskiwaniem wartości na rynku kryptowalut, Dogecoin prawie podwoił swoją wartość po osiągnięciu minimum w czerwcu 2022 roku na poziomie 0,049 dolarów. Po kontrowersyjnym przejęciu Twittera przez Muska, wielu liczyło, że DOGE stanie się oficjalnym tokenem płatniczym na tej platformie społecznościowej. Choć to jeszcze się nie zdarzyło, szef Twittera przez krótki czas zastąpił logo Twitter’a DOGE’m w tym miesiącu, co wywołało wzrost ceny o prawie 40%. Niedawno Musk ogłosił nagrodę w wysokości 1 miliona DOGE dla osoby, która znajdzie istnienie kopalni szmaragdów, której wiele doniesień przypisuje jego rodzinie. To również znacząco podniosło cenę memecoina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Kryzys na rynku kryptowalut

Czy nadchodzi ogólnoświatowy kryzys? Rynek kryptowalut doświadczył dzisiaj spadku w obliczu utrzymujących…

Coinbase walczy o swoje prawa

Coinbase walczy o jasność regulacji dotyczącej handlu kryptowalami. Obecnie ta walka zyskała…

Mistrzostwa Świata w Katarze. Czy zakończą krypto zimę?

Jakie wartości łączą piłkę nożną z kryptowalutami? Które tokeny dadzą najwięcej zarobić na Mistrzostwa Świata w Katarze? Dlaczego przegrana Argentyny z Arabią Saudyjską zabolała kryptowaluciarzy?

Bitcoin przekroczył Solanę na NFT

Według oficjalnych danych, miesięczny wolumen handlu NFT i memecoinami na Bitcoinie w…